« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Panküp Şekerspor'dan destek çağrısı

Kayseri Şeker Fabrikası'nda yaşanan olaylar nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan Kadınlar Basketbol Birinci Ligi takımlarından Panküp Kayseri Şekerspor, her şeye rağmen ligin zirvesini bırakmıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kulüp genel menajeri Ahmet Bozbey, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok küçük bir bütçe ile mücadele ettikleri ligde, ortalama 10 milyon dolar bütçesi olan Fenerbahçe ve Galatasaray'ın ardından üçüncü sırada bulunduklarını anımsattı.

Kayseri Şeker Fabrikasında meydana gelen üzücü olayların ardından sıkıntılı günler yaşamaya başladıklarını belirten Bozbey, yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen sahada onurlarıyla mücadele ettiklerini kaydetti.

Bozbey, yaklaşık 2.5 aydır maaş alamayan, deplasmana gitmekte bile zorlanan takımlarının onurlu sporculardan ve teknik heyetten oluştuğunu ifade ederek, “Ligde 15 gün maaşı gecikip de antrenmana çıkan oyuncu bulmak zor. Biz sporcularımıza 2.5 aydır maaş veremememize rağmen sahada onurlarıyla mücadele ediyorlar. Bugünlerde istediğimiz basketbolu oynayamıyoruz ama üçüncü sıradaki yerimizi de koruyoruz” dedi

Kayseri'de kadın basketbol takımlarının çok büyük bir misyonu üstlendiğini dile getiren Bozbey, ortalama 4 bin seyirci ile Türkiye rekorunu ellerinde bulundurduklarını anlattı.

Bozbey, sanayisi ve ekonomisi ile ön plana çıkan Kayseri'nin, futbolun ardından bayan basketbolunda da dikkat çektiğini belirterek, “Şehrin spor kültürünün artmasında takımımızın emeği çok büyüktür. Bu takım Kayseri'nin takımı. Bütün Kayserililerden maddi ve manevi destek bekliyoruz. Kayseri Şeker Fabrikasının yeni yönetimiyle de görüştük. Kulübümüze destek olacaklarına eminiz. Kendilerini en kısa zamanda takım olarak ziyaret edip hayırlı olsun dileklerimizi de bildireceğiz” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz