Gündem Haberleri

  Pankreas Kanserinin Belirtileri Nelerdir? Erken Tanı Mümkün müdür?

  Hürriyet Haber
  08.09.2015 - 16:59 | Son Güncelleme:

  Ölüm oranının en yüksek olduğu kanser türlerinden biri olan pankreasın belirtilerini ve erken tanının önemini öğrenmek haberimizi inceleyebilirsiniz.

  Pankreas Kanserinin Belirtileri Nelerdir? Erken Tanı Mümkün müdür?

  Ölüm oranının en yüksek olduğu kanser türlerinden biri olan pankreasın belirtilerini ve erken tanının önemini öğrenmek için haberimizi inceleyebilirsiniz.

  Pankreas Kanseri Ölümcül müdür?

  Pankreas kanseri, ölüm olayının gerçekleşme ihtimalinin en yüksek olduğu kanser türlerinden biridir. Bu yüzden bu hastalıktan ölen insan sayısı son dönemlerde gittikçe artmaktadır.

  Pankreas Kanserinin Belirtileri Nelerdir?

  Pankreas kanseri; kilo kaybı, karın ağrısı, sarılık, iştah kaybı, bulantı-kusma, halsizlik, yorgunluk, ishal, sindirim zorluğu, sırt ağrısı, depresyon gibi çok sayıda belirti göstererek ortaya çıkabilmektedir.

  Erken Tanı Mümkün müdür?

  Pankreas kanseri, çok sinsice vücuda yayılan bir kanser çeşidi olduğu için erken tanı son derece zordur. Erken teşhis konularak tedavi edilen kişi sayısı, bu hastalık çeşidinde oldukça azdır. Bu yüzden kansere neden olan dengesiz beslenme, alkol , sigara, bedensel hareketsizlik gibi unsurlar ciddiye alınmalıdır.

  Tedavi Nasıl Uygulanır?

  Pankreas kanseri tedavisi hastanın bulunduğu evreye göre yapılır. En çok kullanılan yöntemler ameliyat, ışın tedavisi ve ilaçlı kemoterapidir.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı