« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pankartı kaldırırsak maç bitmez

Avni Aker tribününe asılan “Günahların takımı F.Bahçe” pankartını infial olur gerekçesiyle Emniyet güçlerinin kaldırmadığı ortaya çıktı.

Özgür ŞAHİNER
SON GÜNCELLEME

TRABZONSPOR taraftarlarının Gaziantepspor maçında tribüne astıkları “Günahların takımı Fenerbahçe” pankartının kaldırılmamasında, emniyet güçleri ile maçın temsilcileri arasında geçen konuşmanın rol oynadığı ortaya çıktı. Temsilci raporunda, maçın 3. dakikası oynanırken kale arkası tribününde taraftarların elleri üzerinde tutarak bir pankart açtığı, bunun derhal kaldırılması için de saha içinde güvenliği sağlamakla görevli emniyet güçlerinden yardım istendiği belirtildi. Emniyet güçlerinin, “Şampiyonluk yarışındaki büyük çekişme, tribünlere gelen taraftarları geriyor. Bu pankartın kaldırılması infiale yol açabilir. Maç bitmez” diyerek ikna edici bir ifade kullandığı belirtildi.

Trabzon’a para cezası yolda

OLAY pankartın önce toplanır gibi yapılıp, ardından tribünün ön tarafına asıldığı raporlara geçti. Olay çirkin ve kötü tezahürata girdiğinden, PFDK’ya sevk edilecek olan Trabzonspor’a 50 bin TL para cezası verilmesi bekleniyor.

Pankart masum bir davranıştı

TRABZONSPOR Genel Sekreteri Hasan Yener, Radyospor’a yaptığı açıklamada tartışılan pankartı savundu. Bordo mavili yönetici, “Taraftar ‘Günahların takımı Fenerbahçe’ pankartı açtı. Bu her tarfatarın göstereceği nitelikte bir tepkiydi. F.Bahçe yönetiminin hakemlere yönelik tavrı ve söylemleri böyle bir tepkiyi doğurdu. Bu masum bir taraftar davranışıdır. Emniyet yetkilileri bu pankartı kontrol ederek stada aldılar, dolayısıyla bir suç unsuru oluşturmuyor” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler