Ege Haberleri

  PANİK YOK

  İZMİR (DHA)
  23.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gaziantep’te bombalı saldırıda yaşamını yitiren 9 kişinin yası tutulurken, İzmir’de adliye yakınlarındaki plakasız bir otomobil kuşkuya neden oldu. Önlemler alındı, sahibi bulunan aracın boş olduğu anlaşıldı.

  GAZİANTEP’te 9 kişinin yaşamını yitirdiği, 66 kişinin yaralandığı saldırının ardından dün saat 12.30 sıralarında, 155 Polis İmdat telefonuna yapılan ihbarda Bayraklı 288/5 Sokak’ta plakasız lüks bir otomobilde bomba olabileceği ihbar edildi.
  Sulh hukuk ve idare mahkemeleriyle Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün bulunduğu, adliyenin ek binasının arkasındaki sokağa Bomba İmha ve Terörle Mücadele Şube müdürlükleri ekipleri gönderildi. Sokak trafiğe kapatılırken, çevre binalar boşaltıldı. Otomobil yakınlarına sinyal kesici cihaz yerleştirildi, çevredeki çöp bidonları arandı. Bombaya duyarlı köpekler de otomobilin çevresinde inceleme yaptı.


  Sahibine ulaşıldı

  Bir süre sonra fünyeyle bagajı patlatılması düşünülen otomobilin İzmir dışında olan bir avukatın olduğu belirlendi. Avukatla yapılan görüşmelerin ardından otomobilin iki gündür burada durduğu öğrenildi. Çalıntı kaydı bulunmayan otomobilin boş olduğu saptandı. Yaklaşık bir saatlik önlemler gerçeğin ortaya çıkmasıyla kaldırıldı. Otomobil, detaylı inceleme için polisin otoparkına götürüldü.

  PANİK YOK

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı