KAYSERİ HABERLERİ

Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay:

IHA
02.07.2015 - 15:46Son Güncelleme : 02.07.2015 - 15:47

ÇİFTÇİLER İFTARDA BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Kayseri Şeker tarafından Yeşilhisar İlçesinde iftar programı düzenlendi. İftara, ilçe çiftçileri yoğun ilgi gösterdi.
İftara, Yeşilhisar Kaymakamı Mustafa Gözlet, Belediye Başkanı Abdulkadir Akdeniz, İlçe Müftüsü Ahmet Özvarinli, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri İlhan Argun, Harun Halıcı, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Atilla Yalçın, Yönetim Kurulu Üyeleri Hurşit Dede, Abdulkadir Güneş, Niğmetullah Sevim, Denetim Kurulu Üyeleri Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Levent Benli, Kayseri Pancar Kooperatifi Müdürü İsmet Aksoy,Bölgedeki Sulama Birlik Başkanları, Nakliyeciler Kooperatif Başkanları ile diğer yöneticiler ve bölge çiftçileri katıldı.
Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, iftardan sonra yaptığı konuşmada, şunları söyledi:
"Büyük Kayseri Şeker ailesi olarak Şeker İftar Soframızı çoluk- çocuk ailecek şenlendirdiniz. Bu tablo bizim birlik ve bütünlüğümüzü gösteriyor. Biz Kayseri Şeker olarak büyük bir aileyiz diyoruz. Sizler bunu bu gün bir kez daha gösterdiniz. Yönetim Kurullarımız ve şahsım adına hepinize teşekkür ediyorum. Beş sene önce Kayseri Şeker iflas etmişti. Kayseri Şeker’in bir yıllık satışı olan 574 milyon cirosundan daha fazla, 648 milyon borcu vardı. Kayseri’nin güzide kuruluşu olan Kayseri Şeker Fabrikası, bataktan kurtulsun diye sizlerden aldığımız destek ve güçle hep birlikte 4,5 sene boyunca gece gündüz gayret gösterdik. Allah’a çok şükür bu gün Kayseri Şeker, Kayseri’nin değil Türkiye’nin parlayan yıldızı oldu. Geçen sene elde ettiği kar ile Kayseri’de vergi rekortmeni oldu. 60 yıldır faaliyet içinde olan Kayseri Şeker’de ilk defa böyle büyük bir başarı elde etti. Biz bu başarıları tek başımıza değil, sizin desteğiniz ile yakaladık. Sizin bize inanmamanız, güvenmeniz, sizin verdiğiniz pozitif enerji ile başardık. İşte burada geliyoruz göz gözeyiz elle ele sıkışıyoruz kucaklaşıyoruz. Yani bir sıkıntı olsa siz buraya böyle gelir misiniz? Ya da biz sizin karşınıza çıkma cesareti gösterebilir miyiz? Cenabı-ı Allah’ın izni ile başımızı eğdirmiyor başarı ve güçlü bir şekilde sizin huzurunuza geliyoruz ve bunları da rahat rahat konuşuyoruz. Biz ne kadar güçlü olursak bu bölgenin çiftçisi de o kadar güçlü olur. Bu bölgenin çiftçisi yarına güvenle bakar. İşini güvenle yapar. Bilindiği üzere Kayseri Şeker’in 430 dönüm konut imarlı arazisi vardı. Biz gelmeden önce üç tane müteahhide peşkeş çekmişler. Şimdi biz de Sizin malımızı size veriyoruz. Çiftçinin malı çiftçinindir. Peşkeş çekilemez diyoruz ve Pancar yetiştiren her bir çiftçi ailemiz burada daire sahibi olması için çalışmaları başlatmış bulunuyoruz. Genel kurul da çiftçimize bir söz vermiştik; Çiftçimizi değil namerde merde bile sizleri muhtaç etmeyeceğiz demiştik . Bu nedenle Sözleşmeli pancar dışında lisanslı depoculuk sayesinde çiftçimizin ürettiği, Buğday, Arpa, Ay Çekirdeği Kabak Çekirdeği gibi ne yetiştiriyorsa ürünlerini değerlendirmek için yatırımı planladık çiftçimizin ürünlerini biz alacağız ve çiftçimizi kimseye muhtaç etmeyeceğiz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay: haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
23 Eylül 2017, Cumartesi
 • İmsak
  04:41
 • Guneş
  06:19
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  16:07
 • Akşam
  18:43
 • Yatsı
  20:08
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı