Dünya Haberleri

DÜNYA

  Panama belgelerinde çok sayıda Alman bankası var

  Ahmet YILDIRIM/ (DHA)
  04.04.2016 - 14:38 | Son Güncelleme: 04.04.2016 - 14:41

  Alman Süddeutsche Zeitung gazetesi tarafından ele geçirilen ve dünya çapında çok sayıda politikacının da yer aldığı Panama belgelerinde, Alman politikacıların bulunmadığı belirtiliyor. Ancak tüm dünyanın konuştuğu skandalda çok sayıda Alman bankasının da adı geçiyor.

  Alman basınına yansıyan haberlere göre, Offshore hesaplarda 15 Alman bankasının doğrudan ya da yan kuruluşları aracılığıyla adı geçiyor. Şu aşamada hangi bankaların yer aldığı konusunda isim belirtilmezken, dün akşam Alman Birinci Kanalı ARD’de yayınlanan Anne Will adlı programda 15 Alman bankasının skandalda adının geçtiği belirtildi.

  Belgelerin incelenmesinde Almanya adına araştırma komisyonunda yer alan Süddeutsche Zeitung, NDR ve SWR sorumlusu Georg Mascolo, listelerde Almanların da adının geçtiğini ancak politikacılar olmadığını söyledi.

  7 soruda Panama Belgeleri7 soruda Panama Belgeleri

  Mascolo, Siemens’in adının karıştığı rüşvet skandalına dair yeni belgelerin bulunduğunu kaydederken, "Açıklanacak belgelerde hangi Alman bankasının adının geçmediğini düşünmem gerekiyor" diyerek çok sayıda bankanın skandalda adının geçtiğine işaret etti.

  Banka ismi vermeyen Mascolo, sadece Sparkasse’nin listede olmadığını söylemekle yetindi.

  Mossack Fonsecaya ait 11 milyon gizli belge sızdırıldıMossack Fonseca'ya ait 11 milyon gizli belge sızdırıldı

   

   

   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı