DENİZLİ HABERLERİ

Pamukkale'de çöp taksi hizmete başladı

DHA
31.03.2016 - 11:39Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'nin Pamukkale Belediyesi, damperli ve küçük yapısıyla dikkat çeken çöp taksi uygulamasını başlattı. Büyük araçların giremediği sokaklarda acil kaldırılması gereken çöplerin toplatılmasında ve trafik akışına sıkıntı yaratmayan yeni araç, beğenildi.
Pamukkale Belediyesi, çevre temizliğinin sağlanması konusunda ilçede çöp taksiyi hizmete aldı. Küçük bir kamyonet olan ve damperli yapısıyla rikkati çeken yeni araç, büyük araçlarının giremediği yerlere girebiliyor. Acil kaldırılması gereken çöplerin toplatılmasında önemli bir performans sergiliyor. Minyatür yapısı sayesinde çöp taksi şehir içerisinde trafik akışına da sıkıntı yaratmıyor.
TELEFONLA ÇAĞRILABİLİYOR
Vatandaşlarda çöp taksiyi bireysel olarak çöplerin kaldırılması için çağırabiliyor. 444 9 220 veya 0 258 212 80 51 numaralı belediye hatlarından ulaşıp adres vererek hizmet noktasında çöp taksiyi talep edebiliyor.
AK Partili Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, çöp taksi uygulamasının belediyenin yaptığımız çalışmaların önemli bir parçası olacağını belirterek, "Dar ve giriş noktasında sıkıntılı olan sokaklarımız başta olmak üzere caddelerde, trafik yoğunluğunun olduğu noktalarda çöp taksimiz hizmet verecek, çöpler toplanıp bertaraf edilecek. Vatandaşlarımızın telefonla ulaşmasıyla da çöp taksi ayaklarına kadar gidip o hizmeti halkımıza sunacak. Burada önemli olan çevre temizliğinin sürekli olarak en iyi şekilde sağlanmasıdır" dedi.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Pamukkale'de çöp taksi hizmete başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 11 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pamukkale'de çöp taksi hizmete başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı