DENİZLİ HABERLERİ

Pamukkale’de 8 Kurum Çocuklar İçin Buluştu

IHA
18.09.2015 - 11:53Son Güncelleme :

PAMUKKALE İLÇESİNDE ÇOCUKLARA YÖNELİK PROJELER HAZIRLANDI

IHA

Denizli Pamukkale Kaymakamlığı ve Pamukkale Belediyesi, 6 ortak kurum ve kuruluşla birlikte Pamukkale İlçesi’nde ses getirecek sosyal bir projeye imza atıyor. Kentte yaşayan de ilkokul ve ortaokulda okuyan dezavantajlı 50 kız ve 50 erkek çocuğu ‘Basketbola Küçük Dev Adımlar’ ve ‘Potanın Şekerleri Parkede’ isimli iki projeyle spora yönlendirerek yeni bir hayat sunulacak.
Pamukkale Kaymakamlığı ve Pamukkale Belediyesi’nin yürütücülüğünde, Pamukkale İlçesi’nde kısıtlı imkanlara sahip, aile bütünlüğü bozulmuş veya sosyal faaliyetlerden yoksun, yaşıtlarına göre hayatın fırsatlarından yeterince faydalanma imkanı bulamamış çocuklara yönelik 8 kurum ve kuruluşun dev bir birlikteliği ile “Forum Çamlık Basketbola Küçük Dev Adımlar” ve “Hacı Şerif Potanın Şekerleri Parkede” isimli iki sosyal sorumluluk projesi hayata geçiyor. Basketbola Küçük Dev Adımlar projesinde 25 ilkokul ve 25 ortaokul öğrencisi olmak üzere 50 erkek, Potanın Şekerleri Parkede projesinde yine 25 ilkokul ve 25 ortaokul öğrencisi olmak üzere 50 kız çocuğa, basketbol ile spora yönlendirilecek ve sosyal ve kültürel anlamda birçok aktivite ve eğitimle adeta yeni bir hayat sunulacak.
İki sosyal projenin protokol imza töreni için Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi spor salonunda
Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli İl Emniyet Müdür Yardımcısı Çetin Bozkuş, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Pamukkale Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yahya Karaca, İlçe Halk Eğitim Müdürü Halil Elmas, Yıldızlar Spor Kulübü Başkanı Bülent Topuz, Forum Çamlık AVM Müdürü Emre Uyar, Hacı Şerif Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Helvacı ve Proje Koordinatörü Zekeriya Çelik katıldı. Ayrıca törende daha önce uygulanan projede yer alan basketbolcu çocuklarda yer aldı.
Dezavantajlı çocuklara yönelik böylesi güzel projeler içinde yer almaktan mutluluk duyduğunu aktaran Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Katkı koyan tüm kurumlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sosyal sorumluluk konusunda ne tür bir proje olursa olsun son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Hele hele dezavantajlı grupların spora kazandırılması anlamında olması daha önemli kılıyor. Böylesi bir projede Belediye olarak bu konudaki hassasiyetlerimizi gösterip işin işinde olmak istedik. Bu konuda elimizden gelen tüm desteğimizi hem çocuklarımız hem aileleri için vereceğiz. Bu çocuklarımızın topluma kazandırılması ilaveten de aile için ihtiyaçlarının giderilmesi ve ailedeki parçalanmışlığın ortadan kaldırılması noktasında her türkü katkıyı vereceğiz. Salonların bakımları noktasında yine desteğimizi geçmişte olduğu gibi sürdüreceğiz. Ben de böylesine güzel bir projede yer aldığımızı için büyük bir onur duyuyorum. İnşallah güzel bir proje olacak. Örnek bir proje olacaktır. El birliğiyle, kurumların işbirliğiyle toplumun geldiği noktayı ileriye taşımak için de herkesin çorbada tuzu olacak. Ben emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Basketbola Küçük Dev Adımlar ve Potanın Şekerleri Parkede isimli iki projenin paydaşları, sponsorları ise, dezavantajlı çocuklara yönelik böylesi önemli bir projede yer almaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Konuşmalar sonrası protokol törenle imzalandı.
Tören sonrası protokol üyeleri çocuklarla birlikte basket oynadı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Pamukkale’de 8 Kurum Çocuklar İçin Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 11 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pamukkale’de 8 Kurum Çocuklar İçin Buluştu haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

17 Mart 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:05
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  16:40
 • Akşam
  19:19
 • Yatsı
  20:34
Sayfa Başı