DENİZLİ HABERLERİ

Pamukkale Belediyesi’nden Sosyal Market

IHA
30.10.2015 - 14:44Son Güncelleme :

PAMUKKALE BELEDİYESİ SOSYAL MARKET'İ HAYATA GEÇİRDİ

IHA

Pamukkale Belediyesi, belediyenin ve hayırseverlerin yardımlarını ilçe sınırları içinde oturan ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırmak için ‘Pamukkale Sosyal Market’i kurdu.
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Belediyesi Sosyal Market Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ile toplantı yaparak derneği çalışmaları hakkında bilgi verdi. Belediye ek hizmet binasındaki toplantıya Başkan Gürlesin’in yanı sıra denek yönetim kurulu üyeleri iş adamları Ali Alaybeyoğlu,Ahmet Atıcı, Mehmet Öztürk ve Seyfi Başer, Pelitlibağ Mahalle Muhtarı Mesut Ünal ile Pamukkale Belediyesi Meclis Üyesi Alpaslan Albay katıldı. Başkan Gürlesin yaptığı açıklamada, sosyal belediyecilik anlamında proje üzerinde 4-5 aydan beri çalışıldığını kaydederek kurulan dernek ve sosyal marketin 28 Ekim itibariyle yasal statüye kavuştuğunu söyledi. Gürlesin, ‘’Sosyal marketimizi oluşturmak için şuanda derneğimizi kurduk. İnşallah bugün ilk başlangıcını yapıyoruz. Sosyal marketimizin öncelikle hayırlı olmasını temenni ediyorum. İlçe sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımıza ulaşmak istiyoruz. Bu çerçevede kurulan bir dernektir. Türkiye’nin bazı belediyelerinde kurulmuş ve başarıyla uygulanan bir sistemdir. Biz de bu sistemin en iyi olanını Pamukkale ilçesi sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarımıza sunmak istedik. Belediyeciliğin sosyal belediyecilik anlamında olma bu ayağını da en iyi noktaya getirmek istiyoruz. Başarılı olacağımızı düşünüyorum. Sistem tam oturduğunda çok başarılı olacağını göreceğiz. Yeni aldığımız bu binayı böyle hayırlı işlerde kullanmak amacındayız. Kültür ve Sosyal İşler müdürlüğümüz bu binada hizmet veriyor. Pamukkale Sosyal Market Derneği de bu binada faaliyete başlayacak’’dedi.
Başkan Gürlesin, ihtiyaç sahiplerine Pamukkale Sosyal Kart verileceğini ve işlemlerin bu kart üzerinde yapılacağına dikkat çekerek, ‘‘Pamukkale Belediyemiz tarafından kurulacak sosyal market ile ilçemizdeki tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız adil bir şekilde belirlenecek ve kendilerine vereceğimiz Pamukkale Sosyal Kart ile marketimizde kendi seçerek kendi beğenerek alışveriş yapabileceklerdir. Biz belediye olarak bu kartlara ailenin ihtiyaç durumuna göre belli bir puan yükleyeceğiz ve sosyal marketimizdeki ürünlere de maliyeti üzerinden belli fiyatlar koyacağız. Bakınız, kişilere evde bulundurmak istemediğimiz giyecek yada yiyecekleri vermeyeceğiz. Biz tamamen sıfır, tarihi geçmemiş ve kendi evimizde ne kullanıyorsak onları ulaştıracağız. Sadece gelen bağışlarla değil belediyemiz tarafından da oluşturulacak bir bütçe ile bu sosyal marketimize yine gıda bankacılığı kapsamında destek olacağız’’dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Pamukkale Belediyesi’nden Sosyal Market hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 14 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pamukkale Belediyesi’nden Sosyal Market haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı