DENİZLİ HABERLERİ

Pamukkale Belediyesi’nden Sosyal Atak

IHA
16.10.2015 - 15:23Son Güncelleme :

PAMUKKALE'DE SOSYAL HİZMET KOORDİNASYON MERKEZİ KURULDU

IHA

Denizli’nin Pamukkale Belediyesi ile Pamukkale Kaymakamlığı tarafından ortaklaşa olarak Pamukkale Sosyal Hizmet Koordinasyon Merkezi kuruldu.
Pamukkale Kaymakamlığı ve Pamukkale Belediyesi tarafından Pamukkale Sosyal Hizmet Koordinasyon Merkezi kuruldu. Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru ve Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in de katıldığı toplantıyla İlçe müdürlüklerinin de yer aldığı çalışmanıntanıtımı Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda yapıldı. Sosyal değişimin yaşandığı yoğun yaşandığı Denizli’nin en büyük ilçesi olan Pamukkale’de sosyal sorunlarla boğuşan vatandaşlar destek vermek için kurulan Pamukkale Sosyal Hizmet Koordinasyon Merkezi, Pamukkale Belediyesi Ek Hizmet Binası’nın 3. katında hizmet verecek. Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Kazan’da görev yaparken uygulamaya geçirdiği projenin fikir babalığını yaptı. “Biz bunu yıllar önce Kazan’da başarıyla gerçekleştirdik” diyen Beyru, “Pamukkale ilçesi çok büyük bir nüfusa sahip. Bu ilçede sosyal yardım alan vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları daha da azaltmak için bu koordinasyon merkezini kurduk. Bu merkez ile yaşanan sıkıntıların daha da azaltılacağına olan inancım tam” dedi.
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise Kaymakam Veysel Beyru’nun önderliğinde hazırlanan projeye her türlü desteği verdiklerini ifade ederek, “Koordinasyon merkezi belediyemizin Atatürk Caddesi’ndeki ek binamızın 3. Katında hizmet verecek. Ülkemizde bireyler ve aileler, karşılaştıkları birçok sorunla baş ederken önemli derecede rehberlik ve danışma hizmetine ihtiyaç duyuluyor. Sosyal Hizmet Koordinasyon Merkezi’ndemerkez koordinatörü sosyal hizmet uzmanı, psikolog, sosyolog, psikolojik danışman ve aile danışmanıyla hizmet verilecek. Bu kapsamda birey ve ailelerin, koordinasyon ağımızda yer alan bütün paydaşların desteği, aktif katılımları ve yüksek işbirliği sayesinde yaşam koşullarının iyileştirilmesini sağlayarak sosyal işlevselliklerini arttırmayı amaçlıyoruz. Sorunlu olan her bireye ulaşarak sorununu çözmede gereken çalışmaları yaparak onu topluma kazandırmak bizim için önemli” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Pamukkale Belediyesi’nden Sosyal Atak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 15 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pamukkale Belediyesi’nden Sosyal Atak haberi güncellenecektir.

  DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:34
  • Guneş
   07:11
  • Öğle
   12:59
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:27
  • Yatsı
   19:51
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı