Ege Haberleri

  Palyaçodan tazminat

  BahriKARATAŞ/İZMİR (DHA)
  15.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Nihat ve Pınar Kahveci’nin evine giren palyaço maskeli gaspçı, 10 yıl hapis cezasıyla, 13 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum oldu. Kahveci çifti bu parayı Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.

  BEŞİKTAŞ’ın milli futbolcusu Nihat Kahveci ve eşi Pınar Kahveci’nin evinin 2006 yılının ağustos ayında soyulmasıyla ilgili açılan tazminat davasında, eve giren ve gasp suçundan 10 yıl hapis cezası alan Barış Erdugan, yasal faiziyle birlikte 13 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum edildi. Pınar Kahveci’nin avukatı Kamil Ersan, dava açtıkları gün müvekkilinin söylediği gibi bu davada kazanılan tazminatın Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacağını söyledi.

  Yargıtay kararı onadı

  Polis olaydan beş gün sonra sitenin eski güvenlik amiri  Barış Erdugan’ı yakaladı. Gasp edilen 5 bin TL değerindeki pırlanta saat ise Barış’ın arkadaşı E.K.’nin evinde bulundu. Mahkeme heyeti, sanık Barış Erdugan’ı bıçakla ve kendisini tanınmayacak hale soktuğunu belirterek gasp suçundan 12 yıl hapis cezası verdi, duruşmalardaki iyi hali nedeniyle cezasını 10 yıla indirdi. Tutuksuz yargılanan ve suçla ilgisi olmadığını belirten E.K. ise beraat etti. Sanık avukatı kararı temyize gönderdi. Dosyayı inceleyen Yargıtay, yerel mahkemenin verdiği kararı aynen onadı.

  Tazminat davasına ret

  Pınar Kahveci’nin, olayda ihmali olduğunu ileri sürdüğü güvenlik şirketi ve gaspçı Barış Erdugan hakkında açtığı 100 bin TL’lik tazminat davası, İzmir 6. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde bitti. Yargıç, Kahveci çiftinin güvenlik şirketi aleyhine açtığı tazminat davasını reddetti, gaspçı Barış Erdugan’ı, Kahveci ailesine 13 bin TL manevi tazminata mahkum etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı