« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Palmeiras'a söz verdi

F.Bahçe ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek Alex, Brezilya ekibine “Bekleyin” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Takımın durumuna göre kontrat imzalayacak olan Brezilyalı futbolcu, kendisine teklifte bulunan Palmeiras Kulübü yetkililerine, “Son görüşmelerden olumlu sonuç çıkmazsa, öncelik sizin” diyerek söz verdi.

SÖZLEŞMESİ sezon sonunda sona erecek olan Alex için Fenerbahçe’de hareketli günler yaşanıyor. Yönetimle görüşmelerini devam ettiren Brezilyalı futbolcu, kendini bir an önce garanti altına almak için 2 yıllık sözleşme isterken, ülkesinden de birçok takım kendisine tekliflerini sunuyor.
Adı çıkan birçok transfer dedikodusunu Alex yalanlasa da, Palmeiras Kulübü’ne söz verdiği öğrendildi.

Palmeiras Kulübü yetkilileri ile bir görüşme yapan sambacının, önceliğin Fenerbahçe’de olduğunu belirterek, “Fenerbahçe ile görüşmeler sürüyor ancak net bir gelişme yok. Önümüzdeki günlerde takımın durumuna göre bir kez daha biraraya geleceğiz. Eğer bu görüşmelerde herhangi bir olumlu sonuç çıkmazsa, Brezilya’daki ilk tercihim sizlersiniz” dediği ifade edildi.

Fenerbahçe’den yıllık 3.2 milyon Euro’nun yanı sıra, maç başına 11 bin Euro alan Alex’e aynı kazancı Palmeiras’ta da elde edebileceği garantisi verildi. Ancak, sambacının alacağı parayı bu sefer Brezilya kulübü değil, bir sponsor ödeyecek.

Alex’le yapılan görüşmelerde, Palmeiras yetkililerinin bu konu hakkında teminat verdikleri ifade edildi. Brezilya kulübü yetkililerinin, “Merak etme, Fenerbahçe’den kazandığın parayı burada da kazanacaksın. Senin ücretini karşılayacak sponsor firmayı da hazırladık. Senin gelişinle, önemli başarılılara imza atacağız. Mutlaka olumlu bir yanıt bekliyoruz” dediği kaydedildi.

BUNDAN önceki yıllarda Brezilya’daki futbol takımları, oyuncular için bu kadar yüksek bedeller ödeyemiyordu. Ancak son 2 senedir, kulüplere sponsor olan ünlü firmalar oyuncuların aldıkları yüksek ücretleri kulüpler adına ödemeye başladı. Böylelikle Avrupa’da oynayan birçok Brezilyalı futbolcu, maddi olarak Avrupa’da kazandıkları ücretin aynısını kazanma şansı yakalayınca, birer birer ülkelerine dönmeye başladılar.

Ronaldo, Roberto Carlos, Ronaldinho, Elano gibi yıldızlar, sponsor destekleri ile Brezilya’da oynamaya başladılar. Ülkelerinden uzaklaşmak istemeyen oyuncular da sponsorlar sayesinde artık sıkıntı yaşamıyorlar.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler