Dünya Haberleri

  Palin'i çatıya astılar

  Hürriyet Haber
  28.10.2008 - 11:37 | Son Güncelleme:

  Palin'ın mankeni, Cadılar Bayramı dolayısıyla bir evin çatısına asılması ABD'de günün tartışması oldu.

  ABD'de yaklaşan başkanlık seçimlerinin Cumhuriyetçi Partiden başkan yardımcısı adayı Sarah Palin'in mankeninin Cadılar Bayramı dolayısıyla kullanılması tartışma yarattı.

  Cadılar Bayramı dolayısıyla birçok Amerikalı, evlerini balkabaklarından yapılma fenerlerin yanı sıra iskeletler, hayaletler ya da diğer ölümü çağrıştıran nesnelerle süslüyor. Ancak Chad Michael Morrisette adlı Amerikalı biraz daha ileri giderek, evinin çatısına, Alaska Valisinin seçim kampanyası sırasında akılda kalan kırmızı paltolu, gözlüklü haliyle boynundan asılmış bir mankenini koyunca tepkilere neden oldu.

  Los Angeles'ın batısındaki West Hollywood Belediye Başkanı Jeffrey Prang, Sarah Palin'in mankenin kullanılmasıyla ilgili olarak, “İfade özgürlüğüne saygım var ama bu hak sorumlulukla birlikte vardır” dedi.

  Morrisette ise kendisini, “Bunu bir sanat olarak görmek lazım. Ekim ayındayız. Cadılar Bayramı ayı. Bu insanları korkutma, tuhaf şeyler yapma zamanı” diyerek savunurken, Prang, “Her ne kadar insanlar (Cumhuriyetçilerin başkan adayı) Senatör John McCain'in ve Vali Palin'in mankenlerini kullanma hakkına sahipseler de gerçek ya da sanal şiddeti çağrıştıran siyasi söylemlere şiddetle karşıyım” ifadesini kullandı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı