« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Paletli yüzme şampiyonası

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

1. Uluslararası Paletli Yüzme Şampiyonası Bahçelievler Ataköy Olimpik Tesisleri'nde yapıldı.

Bahçelievler T.Y.K (Tenis, Yüzme Kayak) Spor Kulübü taraından düzenlenen yarışmaya beş yabancı ülkenin sporcuları katıldı. Ukrayna, Rusya, Yunanistan, Belçika ve Hollanda'dan Avrupa ve Dünya yüzme şampiyonlarında derece alan sporcular ile Türk sporcuların katıldığı yarışmalarda toplam 160 sporcu yarıştı.

Türkiye'den Gökhan Kentmen, Gürdane Gül, Erkan Mutlu ve Öznur Temel gibi tanınmış sporcuların da yer aldığı yarışmalar şu kategorilerde gerçekleştirildi: Bayanlar 100 m. suüstü, Erkekler 100 m. tüplü, Bayanlar ve Erkekler 800 m. suüstü, Bayanlar ve Erkekler 50 m. dip, Bayanlar 400 m. tüplü, Erkekler 400 m. suüstü, Bayanlar 100 m. tüplü, Erkekler 100 m. suüstü, Bayanlar 400 m. suüstü, Erkekler 400 m. tüplü, Bayanlar ve Erkekler 4x200 bayrak, Bayanlar ve Erkekler 50 m. suüstü, Bayanlar ve erkekler 200 m. suüstü, Bayanlar ve Erkekler 4x100 m. bayrak.

HAVUZDAKİ DENİZ KIZI

l Tribünleri yarışmacılar ve yakınları doldurdu. Sporculara takım isimleriyle değil kendi isimleriyle anıldı.

l Salonda havalandırmanın yetersizliği, nem ve sıcak yüzünden nefes almak çok güçtü. Bundan sadece tüplü dalış yapan sporcular etkilenmedi.

l Yarışmacılar tek parça büyük paletle yarıştı. O yüzden kız sporculara deniz kızı benzetmesi yapıldı. Erkek sporcular da şnorkel ve gözlük kullandıkları için deniz canavarına benzetildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz