Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Palandöken'de kar yunusları göreve hazır

  Turgay İPEK/ERZURUM, (DHA)
  15.01.2011 - 12:29 | Son Güncelleme: 15.01.2011 - 12:29

  ERZURUM 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nda Palandöken’de görev yapacak olan jet-ski’li ’Kar Yunusları’ Palandöken’deki eğitimlerini tamamladı.

  Deniz seviyesinden 3 bin 175 metre yükseklikte jet-ski’lere binen ’Yunuslar’ basın mensuplarına tanıtıldı. Hareket halinde iken jet-ski üzerinde ayağa kalkıp, silahlarını çekerek hedefi 12’den vurabilen 6 kişilik ’Kar Yunusları’, kış oyunlarında Palandöken’in gözü, kulağı olacak.

  Kış oyunlarının Palandöken ayağındaki sporcu, teknik ekip ve davetlilerin can güvenliğini sağlayacak olan Kar Yunuslarının tamamı keskin nişancı olma özelliğini de taşıyor. Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birliği’nde görevli ekipler tarafından jet-ski’yi kullanmayı kısa sürede öğrenen Kar Yunusları, ilk yardım ve çığ eğitimleri de aldı.

  Motosikletli Yunuslar olduğunu söyleyen polisler, "Yıllardır motosiklet kullandığımız için jetskiyi çabuk öğrendik. 27 Ocak- 6 Şubat tarihleri arasında ev sahipliği yapacağımız Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nda Palandöken’e gelecek olan konukları jandarma ve özel güvenlik görevlileri ile birlikte koruyacağız" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı