« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Palandöken Belediye Başkanı iddiaları reddetti

Erzurum'un merkez Palandöken İlçe Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunlar için yapılan bazı binaların ruhsatı olmadığı gerekçesiyle mühürlendiği iddialarıyla ilgili, “Kış Oyunları ile ilgili ne kadar tesis varsa hepsinin ruhsatı var. Böyle bir durum söz konusu değil” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bulutlar, yaptığı açıklamada, Palandöken ve Konaklı kayak merkezlerinde ruhsat sıkıntısı bulunan binaların, 2011 Kış Oyunları için kullanılacak tesisler arasında olmadığını söyledi.

Palandöken'de TEDAŞ ve Gençlik ve Spor Müdürlüğüne ait 2 adet, Konaklı'da da yine TEDAŞ'a ait 1 adet kaçak bina tespit ettiklerini belirten Bulutlar, şunları kaydetti: “Oradaki binaları kendi kafalarına göre yapmışlar. UNIVERSIAD ile ilgisi yok bu binaların. Kafalarına göre bina yaptıkları gibi, belediyeye yaptıkları binayla ilgili ne bilgi veriyorlar ne de evrak getiriyorlar. Ancak şunu söyleyeyim, kış oyunlarıyla ilgili ne kadar tesis varsa hepsinin ruhsatı var. Kış oyunları tesislerinin ruhsatı olmadığı ve mühürlendiği iddia ediliyor. Böyle bir durum söz konusu değil.”

Ruhsatı olmayan binalarla ilgili işlemin de Kültür ve Turizm Bakanlığının, belediyeye gönderdiği bir yazıya istinaden yaptıklarını belirten Bulutlar, mühürlenen Gençlik ve Spor Müdürlüğüne ait binanın ruhsat sıkıntısının giderilmesi için ilgililerin kendilerine müracaat ettiğini ve bunun üzerine bu binanın mührünü kaldırdıklarını bildirdi.

Bulutlar, TEDAŞ tarafından yaptırılan binaların ise şu anda mühürlü olduğunu, bu sorunun çözümü için de muhatap aradıklarını ifade etti.

Bu arada, Gençlik ve Spor Müdürü İl Fatih Çintimar da söz konusu binayla ilgili ruhsat sıkıntısının dün yapılan İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda dile getirdiğini belirterek, Vali Sebahattin Öztürk'ün müdahalesiyle toplantının ardından sorunun giderildiğini ve şu anda kurumlarına ait mühürlenen bir binanın bulunmadığını bildirdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz