Gündem Haberleri

  “Pakize” kebap olmadı

  A.A
  25.08.2006 - 14:12 | Son Güncelleme:

  Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) içindeki Hayvanat Bahçesi'nden yaklaşık iki ay önce kaybolan piton Pakize, dün gece bulundu. Tarım Bakanı Mehdi Eker'in konuyla ilgili basın toplantısı sırasında 'Pakize' yine ortadan kayboldu.

  Kaybolmasının üzerinden yaklaşık 2 ay geçtikten sonra piton 'Pakize', dün gece Atatürk Orman Çiftliği'nde (AOÇ)  yılanların korunduğu binada demire sarılmış olarak bulundu. Hayvanat Bahçesi yetkilileri, pitonun kafesinden kaçtıktan sonra Hayvanat Bahçesi'nden dışarı çıkmadığının anlaşıldığı ve dün gece, yılanların korunduğu binada demire sarılı vaziyette bulunduğu bilgisini verdi.

  Tarım ve Köyişleri Bakanı Eker,  basın mensuplarına 'Pakize'nin kaybolması ve bulunmasıyla ilgili bilgi verdiği sırada, piton 'Pakize' tekrar  kayboldu. Uyuşturulmadığı için kaçan yılanı görevliler, yaklaşık 1 saat, çatılar dahil bir çok yerde aradı. Aralarında çok sayıda çocuğun da bulunduğu kalabalık vatandaş grubunun izlediği arama çalışması sonucunda piton  tekrar bulundu.

  Eker, “Bu piton, kaybolan piton mu?” şeklindeki soruya, “O piton, o piton” diye cevap verdi.

  6 metre uzunluğunda, 60-70 kilogram ağırlığında olduğu bildirilen “Pakize” adlı piton, 10-11 Haziran 2006 gecesi kaybolmuştu.

  Olay sonrası 3 özel güvenlikçi gözaltına alınmış, daha sonra savcılık tarafından serbest bırakılmıştı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı