Pakistanlı tekstilcilerin gözü Türkiye'de

Hürriyet Haber
28.01.2011 - 11:21 | Son Güncelleme:

Pakistan Tekstil Federal Danışmanı Dr. Mirza İktiar Baig, Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani'ye mektup yazarak Pakistan ile Türkiye arasında tekstil ve konfeksiyon ürünlerine uygulanan gümrük vergisinin kaldırılmasını istedi.

Baig, Karaçi kentinde düzenlediği basın toplantısında, taleplerinin bugün yapılacak federal kabine toplantısında görüşülmesini ve olumlu bir karar çıkmasını beklediklerini söyledi.

İki ülke arasındaki tekstil ve konfeksiyon ürünleri ticaretinin gümrük vergisinden muaf tutulması için Türkiye'de, başta Cumhurbaşkanı ve Başbakan olmak üzere yetkililere de mektup yazdığını belirten Baig, gerekirse Türkiye'ye bir heyet göndermeye hazır olduklarını ifade etti.
Baig, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 2012 yılı için hedef gösterdiği, iki ülke arasında 2 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşılması için tekstil sektörüne uygulanan gümrük vergisinin kaldırılmasının gerekli olduğunu savundu.

Baig ayrıca, ekonomide sıkıntılı bir dönemden geçen Pakistan'ın en büyük sektörü olan tekstile önem vermesi ve desteklemesi için hükümete çağrıda bulundu.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı