Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Pakistan'dan Zeynep'in ailesine telefon

  Muhammet KAÇAR/RİZE, (DHA)
  22.02.2011 - 17:47 | Son Güncelleme:

  RİZE’de 20 gün önce Kuran kursuna gideceğini söyleyerek evden ayrılan ve yapılan araştırmada İran’a kaçtığı belirlenen 24 yaşındaki Zeynep Gündoğdu’nun evini telefonla arayan kimliği belirsiz bir kişi aileye, "Kızınız Pakistan’da bizimle beraber. İyi ve birkaç gün içerisinde sizi arayacak" dedi.

  Rızvan ve Ayşe Gündoğdu’nun İlahiyat Fakültesi mezunu ve hafız kızları Zeynep Gündoğdu 20 gün önce, bir arkadaşı ardından da yatılı kalacağı Kuran kursuna gideceğini söyleyerek evden ayrıldı. Daha sonra babasını telefonla arayan, "Beni merak etmeyin" dedikten sonra telefonu kapatan Zeynep Gündoğdu, akşam saatlerinde babasının cep telefonuna veda mesajları çekti. Kızından o günden sonra bir daha haber alamayan Rızvan Gündoğdu, polise başvurdu. Polisin yaptığı araştırmada, Zeynep Gündoğdu’nun Rize Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şubesi’nden 10 yıl süreli pasaport çıkarttığı ve İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan İran’a hareket eden uçağa bindiği belirlendi. Gündoğdu İran’a gitmeden önce kara çarşaf ve peçe ile fotoğraf çektirdi.

  Polis, Gündoğdu’nun örgütle bağlantısının olup olmadığını araştırırken dün gece aileye esrarengiz telefon geldi. Arayan kimliği belirsiz erkek bir kişi Türkçe konuşarak, "Kızınız Pakistan’da bizimle beraber. İyi ve birkaç gün içerisinde sizi arayacak" diyerek telefonu kapattı. Yapılan araştırmada arayan numaranın Pakistan’a kayıtlı olduğu tespit edildi. Bu arada Zeynep Gündoğdu’nun Rize’den ayrıldıktan sonra İstanbul’da temas kurduğu kişiler ve kaldığı yerlerin belirlendiği, bu konuda polisin araştırmasının sürdüğü belirtildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı