Gündem Haberleri

  Pakistan'da şüphelilerin çoğu yakalandı

  Hürriyet Haber
  15.01.2002 - 12:58 | Son Güncelleme:

  Hindistan ile Pakistan askerleri arasında, dün gece sınırda, öncekilere oranla düşük yoğunlukta çatışma çıktığı bildirildi.

  Pakistan İçişleri Bakanlığı, ülkede faaliyetleri yasaklanan grupların bürolarına yapılan baskınlarda, ``şüphelilerin büyük bölümünün`` yakalandığını açıkladı. İçişleri Bakanlığı`ndan üst düzey bir yetkili, gruplara yönelik ``operasyonun`` devam edeceğini söyledi.  

  Yetkili, ``Polis toplam 4 eyalette yaklaşık 1400 şüpheliyi yakaladı ve faaliyetleri yasaklanan 5 gruba ait toplam 473 büroyu mühürledi`` dedi. Yetkiliye göre, Merkez Bankası`na da bu grupların hesaplarının doldurulması için talimat verildi.  

  Pakistan`da Muhammed`in Ordusu (Ceyş-i Muhammed) ve Leşkar-ı Tayyibe`nin faaliyetlerinin yasaklanmasının ardından, Devlet Başkanı Pervez Müşerref, hafta sonunda Sünni Sipah-i Sahaba, Şii Tehrik-i Fıkıh Cefriye ve Teşrif-i Nifaz Şeriat-ı Muhammedi adlı grupların faaliyetlerini de yasakladığını açıklamıştı.

  HİNDİSTAN-PAKİSTAN ASKERLERİ  ARASINDA ÇATIŞMA  

  Bir Hintli polis yetkilisi, birkaç ileri karakolda Hindistan ve Pakistan askerleri arasında aralıklarla çatışma olduğunu belirterek, ``Ancak ateşin yoğunluğu önceki günlere oranla düşüktü`` dedi.  

  Hindistan ve Pakistan askerleri, Hindistan parlamentosuna yapılan,Keşmirli milatanların sorumlu tutulduğu saldırıdan sonra hemen hemen her gün Keşmir`deki Kontrol Hattı`nda karşılıklı ateş açıyor.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı