Dünya Haberleri

  Pakistan'da askeri birliğe saldırı: 27 ölü

  hurriyet.com.tr / DIŞ HABERLER
  11.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Her gün yeni bir terör eyleminin gerçekleştiği ve çok sayıda insanın hayatını kaybettiği Pakistan'da bugün de ülkenin kuzeybatısındaki bir kışlaya intihar saldırısı düzenlendi. En az 31 kişinin öldüğü saldırının ardından Mardan kentindeki askeri birliğe onlarca tabut getirildi.

  TABUTLARI BÖYLE TAŞIDILAR / FOTO GALERİ

  Pakistan'ın kuzeybatısındaki Hayber Paktunva eyaletinin Mardan kentindeki askeri birliğe okul üniforması giymiş bir genç tarafından düzenlenen saldırıda en az 31 kişi öldü, 16'sı ağır 31 kişi de yaralandı.

  Polis, sabah içtiması sırasında meydana gelen saldırıda hayatını kaybedenlerin tamamının asker olduğunu ifade etti.

  AFP'ye konuşan üst düzey bir polis yetkilisi, "Bombacı 14-15 yaşlarındaydı. Askeri birlikteki öğrencilerden biri değildi. Dışarıdan gelmişti ama diğer okul öğrencileri gibi giyinmişti" dedi.

  Reuters haber ajansı, saldırıyı El Kaide bağlantılı Pakistan Talibanı'nın üstlendiğini bildirdi.

  Saldırıyı kınayan, Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani, yayımladığı mesajda, saldırının terörizmi ortadan kaldırmak için kararlı olan güvenlik güçlerinin moralini bozamayacağını söyledi.

  Ordu, son aylarda El Kaide ve Taliban militanlarına karşı yürütülen operasyonlarda üstünlük sağlandığını ve terörist eylemlerin azalma eğiliminde olduğunu açıklamıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı