Dünya Haberleri

DÜNYA

  Pakistan Başbakanı: Teröre karşı bölgesel işbirliği şart

  A.A.
  03 Aralık 2009 - 09:22Son Güncelleme : 03 Aralık 2009 - 09:22

  Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani, Güney Asya'da barışın tesisi için bölgesel işbirliğinin sağlanması ve Keşmir sorunun çözülmesi gerektiğini söyledi.

  Resmi ziyaret amacıyla İngiltere'de bulunan Pakistan Başbakanı Gilani, temaslarına başlamadan önce bir gurup Pakistan vatandaşıyla bir araya geldi.

  Gilani, terörizmin kökünün kazınması ve bölgesel barışın kurulması için Hindistan, Pakistan ve Afganistan'ın işbirliği yapması ve Keşmir sorununun çözülmesi gerektiğini söyledi.

  Ülkesinin uzun zamandan beri Taliban ve El Kaide teröristleriyle mücadele ettiğini belirten Gilani, uluslararası toplumdan bu mücadelede Pakistan'a destek olmasını istedi.

  Pakistan'ın ulusal güvenlik başta olmak üzere, ekonomi, enerji ve sosyal reformlara ihtiyacı olduğunu söyleyen Gilani, "Hükümetimiz bu sorunların çözümü için bütün enerjisiyle çaba harcıyor" dedi.

  Pakistan Başbakanı Gilani'nin, 2 gün sürmesi planlanan İngiltere ziyaretinde ekonomi, ticaret, enerji ve savunma konusunda bir dizi anlaşma imzalaması planlanıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı