Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pahalı geldiler

Gravesen ve Vogel,Türkiye’ye gelmeye hazır. Ancak, her iki futbolcunun yılda 2 milyon Euro civarında para istemesi ve bonservis ücretlerinin olması, bu transferleri zora soktu.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
Danimarkalı Thomas Gravesen veya İsviçreli Johann Vogel’den birini alarak transferi kapatmayı planlayan Galatasaray yönetiminin önüne yine para engeli çıktı.

Uzun süredir görüşülen iki futbolcu, mali şartlarda anlaşmaları halinde Türkiye’ye gelebileceklerini sarı-kırmızılı yöneticilere ilettiler. Fakat, Avrupa’nın üst düzey orta saha oyuncuları arasında gösterilen her iki isim de astronomik rakamlar talep edince anlaşma sağlanamadı. Real Madrid’in satış listesine koyduğu Gravesen yıllık 2 milyon 100 bin euro, Milan ile bağlarını koparma noktasına gelen Vogel ise 2 milyon dolar istedi. Ayrıca, her iki oyuncunun kulüplerinin de 5 milyon euro civarında bonservis ücreti isteyeceğini göz önüne alan Galatasaraylı yöneticiler, transferden vazgeçtiler.

Tek aday Torres

Gravesen ve Vogel’in transferlerini böylelikle rafa kaldıran sarı-kırmızılıların listesinde bir tek Arjantinli Torres kaldı. Arjantin’in Racing Kulübü’nde oynayan 21 yaşındaki futbolcunun maliyetinin Gravesen ve Vogel’e oranla çok düşük olduğu belirtildi.

Morrone iddiası

Öte yandan İspanyol ve İtalyan spor basını Galatasaray’ın, İtalya’nın Livorno takımında oynayan Stefano Morrone’yi transfer etmek için girişimde bulunduğunu iddia etti.

Livorno’da bir yıldır forma giyen orta saha oyuncusu Morrone için kulübü ile görüşmede bulunduğu belirtilen Galatasaray’ın, İtalyan futbolcuyu transfer edebileceği ileri sürüldü. 28 yaşındaki Morrone, Livorno’da geçtiğimiz sezon 35 maçta 6 gol attı.

Bunları da Beğenebilirsiniz