« Hürriyet.com.tr
MENÜ

PAF Ligi yerine A2 Ligi başlıyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FUTBOL Federasyonu yeni sezondan itibaren PAF Ligi yerine, Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig takımlarının genç futbolcularına yönelik A2 Ligi’nin oynanmasına karar verdi.  Bu ligde 23 yaş altı futbolcular forma giyerken, toplamdaki 36 takım, 4 gruba ayrılacak. Çift devreli lig usulüne göre oynanacak maçlar sonucunda, gruplarında ilk 2 sırayı alacak takımlar play-off’a kalacak. 4’er takımlı 2 grupta tek devreli lig usulüne göre oynanacak play-off’ta gruplarını lider tamamlayan 2 takım, ‘A2 Ligi Türkiye Finali’nde karşı karşıya gelecek.

Hafta içi oynanacak

Bu arada ilk defa geçtiğimiz sezon uygulanan Coca Cola Akademi Ligleri’ne bu sezon bir lig daha eklenecek. Yeni sezonda “16 Yaş Altı Coca Cola Akademi Ligi” de yeni futbolcuların Türk futboluna kazandırılmasına olanak sağlayacak.
Her iki ligin de Türk futboluna yeni bir soluk getireceğini belirten Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Ahmet Güvener, ‘’PAF Ligi’nin yerini alacak A2 Ligi, takımların geniş kadrolarında oynama şansı bulamayan futbolcuların da forma giyecek olmasından dolayı çok önemli. Ayrıca bu maçların salı ve çarşamba günleri oynatarak kamuoyu ve teknik adamların bu ligle daha fazla ilgilenmesini hedefledik’’ diye konuştu.


 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz