« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özyurt'tan büyük müjde

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Afyon Valisi Ahmet Özyurt, 4 trilyonluk spor kompleksi için bürokratik engelleri aştı. Süper tesisin ihalesi yılbaşından önce yapılacak.

SONUNDA BAŞARDI

Afyon'da yıllardır gündemde olan, ancak bürokrasi pürüzü nedeniyle beklemede kalan spor kompleksi projesi nihayet gerçekleşiyor. Vali Ahmet Özyurt, Afyon-İzmir karayolu üzerindeki 60 dönümlük araziyi Hazine'den almayı başardı ve süper tesis ihale aşamasına geldi. Bugünkü hesaplarla 4 trilyon liraya mal olması beklenen Afyon Spor Kompleksi'nin ihalesi yılbaşından önce yapılacak.

EŞİ VE BENZERİ YOK

Projesinde 1 İngiliz tipi stat, 100 yataklı otel, 2 antrenman sahası, spor salonu, yüzme havuzu, basketbol, voleybol sahası, tenis kortları ve sosyal tesislerin yer aldığı kompleksi 3 yıl içinde bitermeyi hedeflediklerini söyleyen Vali Özyurt, ‘‘Her branştaki sporun yapılabileceği, her zaman halka ve spor kulüplerine açık olacak tesislerin Türkiye'de eşi ve benzeri olmayacak’’ diye konuştu.

TESİSLERE PARA

Afyon'da yarım kalan tesislerin İl Özel İdaresi'ne devredilmesi halinde tamamlayabileceklerini ve bakımını üstlenebileceklerini de sözlerine ekleyen Vali Özyurt, ‘‘Dinar Stadı'nın bakım çalışmaları için Özel İdare bütçesinden 40 milyar lira ödenek ayırdık. Aynı şekilde İhsaniye'de yapımı devam eden kapalı spor salonu inşaatının tamamlanması için de 60 milyar lira katkıda bulunduk’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz