Özyurtlar’la Akın Holding ‘Ak&Nmerkez’de buluştu Akmerkez, ‘Ak’ resti çekti

Hürriyet Haber
08.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Akmerkez’in ortaklarından Akmerkez Gayrimenkul ve Yatırım Ortaklığı ile Ak&Nmerkez’in ortaklarından Özyurtlar arasında ‘Ak’ kavgası çıktı.

Akmerkez GYO, Ak&Nmerkez isim ve markasının tüm haber ve iletişim alanlarında kullanılmasını ihtiyati tedbir kararıyla durdurduklarını duyurdu. Özyurtlar Grubu Başkanı Tamer Özyurt, Ak&Nmerkez’de Akın Holding’in “Ak&Nmerkez projesini Akın Holding’le hasılat paylaşımı yöntemiyle yaptık. Akın Holding, kendilerinden de bir işaret olmasını istedi. Akın’ın ‘Ak’ ı ile bizim ‘N Tepe’, ‘Nşehir’, ‘Nkule’, ‘Nmerkez’, ‘Nyamaç’ ve ‘N Towers’ projeleriyle de kamuoyu tarafından bilinen ‘N’ markamızı birleştirdik. Ortaya Ak&Nmerkez markası çıktı” dedi. “3 bin 500’den fazla aileyi ev sahibi yapan 20 yıllık bir markayız. Başka bir markadan fayda sağlamak gibi bir düşüncemiz hiçbir zaman olmadı” diyen Özyurt, marka tescili için 15.04.2010’da başvuru yaptıklarını söyledi. Özyurt şu açıklamayı yaptı: “Patent tesciline müracat ettiğimizde bizim kullanacağmız grup boştu. Bizim müracatımızdan kısa bir süre sonra Akmerkez GYO da bütün gruplarda tescil için müracat etmiş.”
Geri adım atmıyor
Dava sürecinin sonuçlanmasını bekleyeceklerini belirten Özyurt, “Onlar bizim marka tesciline itiraz ettiler. Belli bir bedel yatırınca ihtiyati tedbir kararı aldırabilirsiniz. Biz de karşı dava açtık. Sonuç ne olursa saygılıyız” dedi.
Akmerkez GYO’dan yapılan yazılı açıklama ise “İstanbul 3. Fikri Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nin 2010/40 Değişik İş ve 2010/37 Kr. sayılı dosyasıyla Özyurtlar İnşaat’ın ‘Ak&Nmerkez’ marka, ibare ve logosunun tüm görsel ve yazılı haber ve iletişim alanlarında kullanımı, 31.12.2010 tarihli ihtiyati tedbir kararıyla Mahkemece durdurulmuştur” denildi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı