Özyeğin: Finansbank önce Doğu’ya sonra Irak’a girecek

Hürriyet Haber
24.04.2004 - 01:38 | Son Güncelleme:

Finansbank olarak Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bu yıl 5-6 şube açacaklarını belirten Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, ‘Ondan sonra Irak hududunda düşünüyoruz, Silopi gibi’ dedi.

FİBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, halen 155 şubesi bulunan Finansbank’ın Doğu ve Güneydoğu’da şube sayını artıracağını açıkladı. Özyeğin, Irak sınırında da şube açmayı düşündüklerini söyledi.

Bu yıl Doğu ve Güneydoğu’da 5-6 şube açacaklarını belirtena Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, ‘Ondan sonra Irak hududunda düşünüyoruz. Silopi gibi... Orada Irak’tan dolayı önemli bir ekonomik hareket başladı’ diye konuştu.

Bankacılıkta bu yıl en çok pazar segmentine önem verdiklerini belirten Özyeğin, KOBİ’lerin ihtiyaçlarını daha iyi tespit ederek ve özen göstererek hizmet paketleri sunmaya çalıştıklarını, şube ve elemanlarını ona göre organize ettiklerini söyledi. Özyeğin, bu arada şu değerlendirmelerde bulundu:

HER ŞEY YOLUNDA-

Ekonomide ilk çeyreğe bakıldığında herşey yolunda gidiyor. Programda öngörülen faiz, enflasyon, faiz dışı fazla kriteri yolunda gidiyor gözüküyor.

FAİZLER HÁLÁ YÜKSEK-

Ancak yüzde 70-80’lere alışıldığı için yüzde 22’ye inildiğinde düşük diye telakki ediliyor. Faizler daha da düşecektir. Merkez Bankası bu konuda çok dikkatli davranıyor.

İSTİHDAM ARTACAK-

Faizlerin düşmesiyle yurtiçi tüketim artacak ve ekonomi ısınacak. Ekonomi büyüyor ve net olarak büyüyen ekonomi de istihdam yaratıcı olacak. Krizden sonra eleman alımı konusunda daha dikkatli davranıldı, ancak şimdi gazetelerin insan kaynakları sayfalarına bakıldığında daha çok iş arayan kuruluş bulunduğu görülüyor.

ENFLASYON DÜŞER-

Dolar konusunda bir tahmin yapmak zor ancak enflasyonda hedefin tutacağına, hatta yüzde 12’nin altında kalacağına inanıyorum. Beklentim enflasyonun yüzde 10 civarına gerilemesi.

BÜYÜME 5’İ AŞAR-

Bu yıla girişte ekonomik büyümede bir hız var. O nedenle bu yıl ekonomik büyümenin 5’den daha fazla olacağına inanıyorum.

Türk bayrağıyla devam edeceğim

FİBA
Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, bankacılık sektöründe birleşme ya da satın almaya nasıl baktıkları yönündeki bir soru üzerine de, ‘Ben Türk bayrağıyla devam edeceğim’ dedi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı