NEVŞEHİR HABERLERİ

Özürlülerden ulaşım isteği

DHA
25.04.2017 - 11:56Son Güncelleme :
DHA

NEVŞEHİR, (DHA)- TÜRKİYE Sakatlar Derneği Nevşehir Şube Başkanı Ekrem Altıntaş, engellilere yönelik toplu taşıma olanaklarının oldukça kısıtlı olduğundan söz ederek bu olanaklardan engellilerin daha fazla yararlandırılmasını istediklerini söyledi.
Sakatlar Derneği Nevşehir Şube Başkanı Ekrem Altıntaş, belediye ve Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü'nün bu konuda kendilerine önemli ölçüde yardımcı olduğuna dikkat çekti. Altıntaş, Nevşehir’de şehir içi toplu taşıma araçlarında asansörlü birkaç aracın olması durumunda engellilerin önündeki ulaşım engelinin de büyük ölçüde ortadan kaldırılmış olunacağına işaret etti. Mevcut olanakların yetersiz kalışından dolayı engellilerin bu konuda Nevşehir’de ister istemez sıkıntı çekmeyi sürdürdüklerini de hatırlatan Altıntaş, engellilerin önündeki engellerin kaldırılmasında toplumun her kesimine önemli bir görev düştüğünü de vurguladı.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Özürlülerden ulaşım isteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 11 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özürlülerden ulaşım isteği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı