Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Özürlüler yürüdü

  Hürriyet Haber
  02.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 02.12.2000 - 00:01


  Yarın Dünya Özürlüler Günü. Onlar haklarını aramak için polis kordonu altında önce Antıkabir'e ardından da Başbakanlık Merkez Binası'na yürüdüler.

  Körler Federasyonu üyeleri, "Muhtaç Özürlü Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Yasa''nın Meclis'ten geçmesi için Başbakan Bülent Ecevit'ten destek istediler.

  Başbakan Bülent Ecevit ile görüşemeyen ancak DSP Grup Başkanvekili Aydın Tümen ve Başbakanlık Müsteşarı Ahmet Şağar aracılıyla iletişim kuran Federasyon Başkanı Turan İçli, burada bir basın açıklaması yaptı.

  Ecevit'in, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne adaylık süreci ile ilgili yoğun gündem nedeniyle kendileriyle bu hafta görüşemeyeceğini ancak gelecek hafta için randevu verdiğini bildiren İçli, Türkiye'nin sıkıntılarına önem verdiklerini ve bu durumu makul karşıladıklarını söyledi.

  İçli, eylemlerinin amacının yetkililerin dikkatini, yasa taslağına çekebilmek ve Meclis'ten geçmesini hızlandırmak olduğunu belirterek, ''Yasa taslağının koalisyon hükümetinin iradesini arkasına alarak, Grup Başkanvekillerinin ortak imzasıyla TBMM Başkanlığı'na sunulmasını istiyoruz'' dedi.

  İçli'nin açıklamasının ardından, federasyon üyeleri, Güven Park'a geçerek, burada kendilerine dağıtılan kumanyaları aldılar ve sessizce dağıldılar.

  Özürlü cephesinde değişen bir şey yok
  "Engelli" protesto
  Görme özürlü Turhan Uludağ'a tırmanacak

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı