Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Özürlü kızı iyileştirme seansıyla dolandırıcılık

  Ömer ERDEM/İSTANBUL
  27.03.2005 - 01:25 | Son Güncelleme: 27.03.2005 - 01:25

  Fal bakan iki kadın Maltepe’de ev kadını Gülseren Benli’yi ‘Özürlü kızınızı muskayla iyileştireceğiz’ diyerek kandırdı. İki kadın, ‘iyileştirme seansı’ sırasında Benli’nin 500 YTL değerinde ziynet ve ev eşyasını alıp kayıplara karıştı.

  İki falcı kadın, 10 gün önce Gülsuyu’nda oturan Şükriye İnler’in evinde sohbet sırasında, Gülseren Benli’nin bedensel ve zihinsel engelli Pınar adında bir kızı olduğunu öğrendi. ‘Biz onu sağlığına kavuşturuz, hemen görelim’ diyerek Benli’yi ikna eden dolandırıcılar, daha sonra kadının evine geldi. Benli, doğum sırasında sakat kalan 20 yaşındaki kızı Pınar’ın sağlığı için dolandırıcıların istediği her şeyi yerine getirdi. 18 yaşındaki kızı Çağla ve bir komşunun da bulunduğu sözde ‘iyileştirme seansında’ dolandırıcılara börek ve çay ikram edildi.

  MUSKADAKİ YUMURTA

  Dolandırıcılar, daha sonra kadından istedikleri bir yumurtayı tabağa kırdılar ve o görmeden de içine küçük bir muska atıverdiler. Daha sonra da Gülseren Benli’ye dönerek, ‘Yumurtadan muska çıktı. Pınar’ı iyileştirmemiz için size muska yazmamız gerekiyor. Muskada 17 tam altın gözüktü’ dediler.

  Gülseren Benli’nin durumunun iyi olmadığını, altınları bulamayacağını söylemesi üzerine dolandırıcılar, bu kez evdeki tüm değerli eşyaların getirilerek, bir bohçaya konulmasını istediler. Gülseren Benli, annesinden kalan altın yüzük ve 50 YTL ile yeni nişanlanan kızı Çağla’nın küpe ve yüzükleri ile 2 cep telefonunu, çeşitli giysileri hazırlayarak dolandırıcılara verdi. Dolandırıcılar bunları büyük bir bohçaya sararak, yan odaya götürdüler ve bir süre de ‘muska gereği!’ beklettiler.

  7 KAPI DOLAŞACAĞIZ

  Odaya yeniden getirtikleri bohçadan çıkan değerli eşyaları Benli’ye göstererek, yeniden sardılar ve bu arada el çabukluğuyla para yüzük gibi değerli eşyaları aldılar. Daha sonra da ‘Bohça burada kalsın. Şimdi 7 kapı dolaştıktan sonra gelip bohçayı açacağız. Muska hazır olacak’ dediler. Dolandırıcı kadınlar, Gülseren Benli’ye 15 dakika içinde geleceklerini söylediler. Kadınlar, Benli ve kızını evine gönderdikten sonra ortadan kayboldular. Uzun süre dolandırıcıların eve gelmemesi üzerine bohçayı açan Benli soyulduklarını anladı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı