Dünya Haberleri

DÜNYA

  Özür ziyareti

  Hürriyet Haber
  28.04.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 28.04.2009 - 11:56

  Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, sadece birkaç hafta önce "Pek zeki değil" dediği İspanya Başbakanı Zapatero ile dün biraraya geldi. Sarkozy'nin İspanya'ya bu ilk resmi ziyareti bu nedenle "özür ziyareti" olarak yorumlandı.

  Ziyarette şıklık yarışı

  Sarkozy ve eşi Carla Bruni’yi Madrid’deki Kraliyet Sarayı önünde düzenlenen törende karşılamaya gelenler arasında Sarkozy’nin ’pek zeki değil’ dediği  İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero da vardı. Zapatero, misafiri gülerek karşıladı.

  Fransa hükümeti, Sarkozy’ye atfedilen sözlerin doğru olmadığını öne sürmüş, Sarkozy de İspanyol basınına verdiği demecinde İspanya Başbakanı’nın "yetenekli bir adam", "Avrupa’nın önde gelen isimlerinden" biri olarak tanımlamıştı. Ancak inandırıcılığı hala tartışılıyor.

  First Lady ile prenses

  Fransa First Lady'si Carla Bruni ise yine ziyaretin odak noktası oldu. Carla Bruni, İspanya Prensesi Letizia ile bir araya geldiğinde,  ikiliyi görüntülemek için basın birbiriyle yarıştı. First Lady ile prenses yan yana müthiş bir şıklık sergiledi. Bu kez kimse, hangisinin daha iyi göründüğünü söyleyemedi, ikisi de tam puan aldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı