ANKARA HABERLERİ

ÖZÜR İRONİSİ

Hürriyet Haber
26.09.2012 - 00:00Son Güncelleme : 25.09.2012 - 13:42

28 Temmuz Kongresi’nin Divan Kurulu Başkanı Şahin Ulu, yaptığı yazılı açıklamada üyeliğini ihraçla sonlandıran mevcut yönetime ve Ankaragücü camiasının diğer unsurlarına tepki gösterdi.

YEREL HABERLER ANKARA

Hürriyet Haber

Ahlat yönetiminin üyelik ihracına ilginç bir açıklamayla tepki verdi.

“Savunma alınmadan ceza verilmesi, Ankaragücü Sistemi’nde görülecek yanlıştır” diyen Ulu, “Bu, diğerleriyle birlikte oluşturulan büyük sorunun, sadece küçük bir parçasıdır” yorumu yaptı.

Ankaragücü Yönetiminin Disiplin Kuruluna sevk ederek, kulüp üyeliğinden ihracına karar verdiği, 28 Temmuz Kongresi’nin Divan Kurulu Başkanı Şahin Ulu, yaptığı yazılı açıklamada “Özür İronisi” ile yaşadıklarına tepki gösterdi.
Ulu, üyeliklerin sorgulandığı bir kulüpte üyeliğe son verme işleyişini de eleştirirken, “Savunma alınmadan ceza verildiği sadece Ankaragücü Sistemi’nde görülecek yanlış bir şeydir. Hoş bu, yanlışlardan sadece biridir ve diğerleriyle birlikte oluşturulan büyük sorunun, sadece küçük bir parçasıdır” yorumunu yaptı.
Bent Ahlat yönetimini, Cumhuriyet Savcılığına şikayet ettikten bir hafta sonra üyelikten ihraç edilen Ankaragücü’nün son Divan Kurulu Başkanı Şahin Ulu’nun “Özür İronisi” maktubunda şu ifadeler yer alıyor:
“MKE Ankaragücü kulübüne üyeliğimin icra kurulu kararıyla son verildiği açıklanmış. Böyle bir ihraç, üyeliğin sona erdirilmesi hem tüzük hem de hukuka aykırıdır. Ankragücü Spor kulübü’nde usulsüz işlemleri tespit etmek, savcılığa suç duyurusunda bulunmak ve Ankaragücü’nün haklarını aramanın karşılığı suçlu olarak ihraç edilmekse;

Cemal Aydın’dan özür ile başladı

1- Bütün usülsüz işlemlerini belgelerle ortaya koyduğum, Ankaragücü’nün bu durumlara düşmesinin Baş Sorumlusu Sayın Cemal Aydın’dan özür diliyorum.
2- 2009 yılından beri Ankaragücü Kulübünde yapılan yanlış ve usülüz işlemleri yapanlar hakkında ortaya koyduğum belgelerle A.Ş. olayına karıştığım için rahatız ettiğim yöneticilerden özür diliyorum.
3- Son genel kurulda Divan Başkanı olarak yapılan usülsüz işlemleri, kaybolan haklarını koruma amacıyla divan tutanağına yazdığım için af diliyorum.

Bent Ahlat yönetimiyle devam etti

4- Beni Ankaragücü’nün haklarını koruma amaçlı, savcılığa müracaat ettiğim için ihraç eden Bent Ahlat ve yönetiminini tebrik ediyorum.
5- Ankaragücü’nün muhkteşem taraftarından beni sanal alemde sorguladıkları ve de bu yapılanlara seyirci kaldıkları için yürekten kutluyorum.
Ankaargücü camiasına gönderme yaptı
6- Ankaragücü Spor kulübü’nü Ankaralılara emanet bırakan şehitlerimizden gücümün yetmediği için emanetlerine sahip çıkmaya devam edemeyeceğim için özür diliyorum.
7- Bu kadar olaya seyredip, yaşananlara sessiz kalan camia mensuplarını suskunluklarından dolayı kutluyorum. 8- Kamu yararına dernek olan, MKE Ankaragücü Spor Kulübü’nün bu durumlara düşmesine ve yok oluşuna göz yumanları tebrik ediyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ÖZÜR İRONİSİ haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Eylül 2017, Perşembe
 • İmsak
  04:48
 • Guneş
  06:27
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  16:19
 • Akşam
  18:56
 • Yatsı
  20:24
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı