Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Özür grubunda 3 bin 500 öğretmenin ataması yapıldı

  AA
  06 Eylül 2013 - 16:18Son Güncelleme : 06 Eylül 2013 - 16:56

  Milli Eğitim Bakanlığı, daha önceki özür grubu atamasında yer almayan öğretmenlerin tamamını atadı.

  Atama sonuçları Bakanlığın www.meb.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecek.

  Milli Eğitim Bakanlığı, daha önceki özür grubu atamasında yer almayan öğretmenlerin tamamını atadı. Atama sonuçları bakanlığın internet sitesine konuldu. MEB’den yapılan açıklamada, ağustos döneminde iller arası isteğe ve özüre bağlı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunan toplam 64 bin 460 öğretmenden 42 bin 284’ünün talebinin yerine getirildiği belirtildi.

  Sağlık, eş ve öğrenim özrü nedeniyle başvuruda bulunan öğretmenlerden 3 bin 527’sinin ise taleplerinin yerine getirilmediği hatırlatılarak, bu öğretmenlerin mağduriyet yaşamaması için il milli eğitim müdürlüklerinden ek kontenjan talep edildiği, yeniden değerlendirme yapmalarının istendiği bildirildi. Açıklamada, şunlara yer verildi:

  “Yeni veriler ışığında bu durumdaki öğretmenlerimizden 3 bin 507’sinin ataması, istedikleri illere ve öğretmen olarak gerçekleştirilmiştir. 20 öğretmenimizin ise yer değiştirme talebinde bulunduğu ilde branşlarına uygun kurum olmaması nedeniyle işlemleri gerçekleştirilememiş ancak kendileri tek tek aranıp rızalarıyla memuriyete geçişle ilgili görüşleri alınmıştır. Bu şekilde memurluğa geçecek öğretmenlerin branşlarında ihtiyaç doğması anında öğretmen olarak atamaları yapılacaktır.”

  Sonuçlar internette

  İller arası özüre bağlı olarak yeniden değerlendirme sürecinde atama yapılırken, en yüksek puandan başlayarak ilçelerin merkeze olan uzaklığı gözetildiği belirtildi. Kurumların tercih edilme olasılıklarının da dikkate alınarak atamaların yapıldığı açıklandı. Bu kurumların tercih edilme olasılıklarının 4 milyon örnekleme üzerinden il içi sıra tayin verisi kullanılarak matematiksel olarak hesaplandığı, ayrıca illere bu atama sonucunda aynı branştan öğretmenlere becayiş yapma hakkı da tanındığı belirtildi. Atama sürecinde, özür başvurusunda bulunan öğretmenlerin tamamının istedikleri illere atandığı ifade edildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı