« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özür dilediler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Çok dramatik bir futbol akşamı yaşadık. O büyük Beşiktaş seyircisi, kendi takımıyla arasına aldığı kara kediyi maç öncesi sahaya sürdü. Beşiktaş camiasında böyle şeyler kolay kolay olmaz. Oyun içinde futbolculara hayatlarının en zor top oynama zorluğuna soktu. Bu tip atmosferlerde futbol oynamanın ne kadar zor olduğunu çok yakından biliyorum.

Beşiktaş takımında, hep beraber nasıl oynandıya bakmıyorum. Hatta Amokachi hariç kimin ne kadar oynadığına da kulak asmıyorum. Gördüğüm bir şeyi anlatayım. Amokachi hariç herkes kendini parçalarcasına oynadı. Hepsi yüreğini ortaya koydu. Bir yerde seyirciden özür dilediler. Şimdi üç beş lafım seyirciye var. Bu takımın tabii ki hakiki sahibi sizsiniz. Tribünlerin seçmediği, kongrenin iradesiyle seçilmiş bir yönetim var. Bu yönetimin içinden biri de kalkıp, ‘‘Bu takımı seyirci mi şampiyon yapıyor?’’ demesi sizi tabii ki kızdıracak. Zaten yönetime koyduğunuz tavır belli. Ama şimdi sizlere yakışan, her zamanki büyüklüğünüze yakışacak olan futbolcularla sıcak temasa geçmeniz. Bu çocuklar bizim çocuklar. Forma bizim formamız. Sizlerin beğenmediklerini değiştirme şansı var.

TAKIMINIZIN YANINDA OLUN

Beşiktaş'tan vazgeçmek mümkün mü? Başka takımı tutuyor olabilir misiniz? Ben her zaman sizleri çok yakın akrabam olarak gördüm. Ben de bu işten vazgeçmem. Ne olur biraz hoşgörü. Bu sezon yapılacak fazla bir şey yok. Ikına sıkına da olsa kupada final bulundu. Bu, az bir şey değil. Ligde de şampiyon olunmaz da ikinci olunabilirse, Şampiyonlar Ligi'nde oynama ihtimali var. Ben inancımı yine bağırarak söylüyorum. Siz tribünde oturan insanlar takımınızın yanında olun, bir şeyler neden olmasın?

Ankaragücü takımı, futbol takımı değil de, Bursa kılıç kalkan ekibi gibi futbol oynuyor. Zaten atılan oyuncuları bu sezon çok. Sarı kartlar da gırla. Hatta hakem biraz daha cimri davranmasa iki kişinin daha atılması lazımdı. Neticede Beşiktaş dün akşama kötü başladı, dibini iyi bağladı.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.