« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Öztürk'ten hakemlere övgü

Türkiye Voleybol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Aydın Öztürk, 15 Türk hakeminin, her ay dünyanın farklı ülkelerinde önemli maçlar yönettiklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Öztürk, aday hakem kursu etkinliği dolayısıyla geldiği Hatay'da, son yıllarda voleybolun önemli ivme kazandığını, kulüp, sporcu, hakem ve antrenör sayısında artışlar yaşandığını belirtti.

Hakem olmak isteyenlerin üniversite mezunu ve lisan bilmeleri, ayrıca bilgisayarı üst düzeyde kullanmalarının önemine dikkati çeken Öztürk, şöyle devam etti:
“Şu anda Türkiye genelinde 465 üst düzey hakemimiz var. Dil bilen, yurtdışındaki sınavlarda başarılı olan 15 hakem, her ay dünyanın farklı ülkelerinde önemli maçlar yönetiyorlar. Uluslararası bir kadın hakemimiz var. Deniz Güvenç ile iftihar ediyoruz. Bu sayıyı artırmaya yönelik projelerimiz var. Bunu yaşama geçireceğiz. Milli sporcuların, spor yaşantılarının ardından hakem olmasını arzuluyoruz.”

VOLEYBOLDA ALTIN YILLAR

Milli takım ve kulüplerin Avrupa ile dünya genelinde önemli sonuçlar alarak “altın yıllar” yaşadıklarını ifade eden Öztürk, “Son yıllarda Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımı'nın tarihimizde ilk kez Kıtalararası Voleybol'da şampiyon olması, Bayanlar A Milli Takımı'nın dünya altıncılığını elde etmesi, ayrıca Neslihan Darnel'in dünya kupasında en skorer oyuncu seçilmesi göğsümüzü kabarttı. Buna hakemlerin de başarısı eklenince ülke olarak gurur duyduk” dedi.

Öztürk, hakemlerin başarısının artırılması için sürekli “gelişim seminerleri” düzenlediklerini, geçen yıl Bayanlar Dünya Şampiyonası'nda Nihat Ermihan, Erkekler Dünya Şampiyonası ve 2008 yılında Çin'de yapılan Olimpiyat Oyunları'nda Ümit Sokullu'nun görev yaptığını ve final maçları yönettiklerini sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler