Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Öztürk: "Baykal kararını gözden geçirmeli"

  A.A
  10.05.2010 - 17:32 | Son Güncelleme: 10.05.2010 - 17:32

  Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, bugün istifasını açıklayan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kararını tekrar gözden geçirmesi gerektiğini belirterek, “Bu dönemde istifaların değil, Türkiye;nin direnmesini, komplolara boyun eğilmemesi, prim verilmemesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

  Öztürk, yaptığı açıklamada, Baykal'ın istifa kararının ardından gazetecilerin soruları üzerine, “Baykal'ın kararını yeniden gözden geçirmesi” çağrısında bulunduğunu söyledi.

  Baykal'ın istifa kararından büyük üzüntü duyduğunu ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:
  “Birilerinin beklediği, ancak bizim için hiç beklenmeyen bir istifadır. Son zamanlarda gelişen olaylara baktığımızda Türkiye'de insan haklarının, kişi mahrumiyetinin, ev mahrumiyetinin kalmadığını görüyoruz. Deniz Bey ile ilgili komplonun Türkiye için hayati sayılacak bir dönemde çıkarılmış olmasının da çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Herkesin bunu çok iyi tahlil etmesi ve buna göre değerlendirmesi gerektiğine inanıyorum.
  Birkaç gündür değerlendirme yapıyoruz, vardığımız sonuç şu: Sayın Deniz Baykal, Türkiye'de deneyimli ve bugün demokrasinin insan haklarının Atatürk ilke ve devrimlerinin savunucusu olan geriye kalmış en önemli tek kurumun genel başkanı ve omurgasıdır. Bu omurgayı buradan söktüğünüz zaman Türkiye'deki bir çok olayı tasvip edebilirsiniz. Türkiye için baktığımızda da CHP'siz bir Türkiye ve Baykal gibi deneyimli genel başkansız bir CHP düşünemiyorum doğrusu. Bu bakımdan önümüzdeki günler içinde partililer, üzerine düşen görevi yapacaklar, ama Sayın Genel Başkan'ın bu kararını da Türkiye için değerlendirmesi ve CHP'nin yol haritasını örgütle birlikte belirlemesini istiyorum.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı