MALATYA HABERLERİ

Öznur Çalık, Esnafları Ziyaret Etti

IHA
07 Ekim 2015 - 18:32Son Güncelleme : 07 Ekim 2015 - 18:33

AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLİ VE MİLLETVEKİLİ ADAYI ÖZNUR ÇALIK, SEÇİM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR.

IHA

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Öznur Çalık, "1 Kasım’da tek başına iş başına gelmek istiyoruz" şeklinde konuştu.
AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Öznur Çalık seçim çalışmaları kapsamında Kışla Caddesi esnaflarını, Malatya İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği ile Veterinerler Hekimler Odası’nı ziyaret etti. Çalık, ziyaret programı çerçevesinde ilk olarak Kışla Caddesi’ndeki esnaflarla bir araya geldi. Esnafları tek tek gezen Çalık, vatandaşlarla da sohbet etti. 1 Kasım’da yapılacak olan seçim için destek isteyen Çalık, vatandaşların büyük ilgisini gördü. Kışla Caddesi’nde gözleme yapan bir iş yerinde çalışan bayanlarla birlikte gözleme yapan Çalık, herkesin dua ve desteğini istediklerini söyledi.
Vatandaşlar ise AK Parti’yi yeniden tek başına iktidar olarak görmek istediklerini ifade ederek, "Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızı sonuna kadar destekliyoruz. Allah onları başımızdan eksik etmesin” ifadelerine yer verdiler.
"TARIMA ÇOK ÖNEMLİ DESTEKLER VERDİK"
Milletvekili Çalık daha sonra Malatya İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği’ni ziyaret etti. Malatya İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, AK Parti iktidarları döneminde önemli çalışmaların yapıldığını ve önemli destekler aldıklarını, bu destekleri üreticilere sunduklarını kaydetti. Akın, birçok yeni proje ve programın olduğunu ifade ederek, "Önemli olan Türkiye’miz. Biz her türlü çalışmada birbirimize destek olmalıyız" dedi.
Öznur Çalık ise toplumun her kesiminde olduğu gibi üreticileri de düşündüklerini belirtti. Üreticilerin bir araya gelerek, toplu halde sorunlarını dile getirmeleri için başlattıkları çalışmaların netice verdiğini dile getiren Çalık, "Türkiye genelinde Süt Üreticileri Birliği’ni, Kırmızı Et Üreticileri Birliği’ni, Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği’ni kurduk. Başkanlarımızda görevlerini layıkıyla yerine getirdiler" diye konuştu.
Çalık, AK Parti iktidarları döneminde tarıma çok önemli yatırımlar yapıldığını kaydederek, “Mazot, gübre ve yem desteğinin ne olduğunu bilmeyen bir Türkiye vardı. AK Parti ile birlikte çiftçiyi düşünen bir partinin iş başında olmasından kaynaklanan çok önemli desteklerde imza attık” ifadelerine yer verdi. Genç çiftçilerin desteklendiğine dikkat çeken Çalık, "Genç çiftçilerimiz ’ben bir proje yaptım’ diyerek geldiği anda karşılıksız olarak 30 bin TL destek alıyor. Çiftçi gençlerimize yönelik de çok önemli bir adım atıyoruz. Okuyan gençlerimizi düşündüğümüz gibi ’ben ülkeme, milletime hizmet edip, üreteceğim’ diyen gençlerimize yönelik de çalışmalarımızı yapıyoruz. Okuyup iş kuranlara da 50 bin TL veriyoruz. Gençlerimize karşılıksız hibe veriyoruz" ifadelerine yer verdi.
"ÖNEMLİ HİZMETLER YAPTIK"
Öznur Çalık, son ziyaretini Veteriner Hekimler Odası’na gerçekleştirdi. Malatya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ertuğrul Özdemir, "Bu dönem sorunlarımızı fazla dile getirmeyeceğiz. Hükümet kurulduktan sonra milletvekilimizi ziyaret edip, sorunlarımızı ileteceğiz. Ülkemizin birlik ve beraberliğe en yüksek seviyede ihtiyacının olduğu bir dönemden geçiyoruz" sözlerini kaydetti.
Milletvekili Çalık ise AK Parti’nin Türkiye siyasetine çok farklı bir anlam kattığını ve siyasetin ahlaki bir liman olduğunu gösterdiğini ifade etti. Türkiye’de 13 yılda her alanda önemli hizmetler yaptıklarını kaydeden Çalık, "Her alanda önemli değişiklikler yaşandı. Hem hayvan üretiminde hem bitki üretiminde, toprağın gelişmesinde çok ciddi destekler verdik. Tarımdaki bu değişimi üreticiler çok daha iyi hissetti" ifadelerini kullandı.
"CEMEVLERİNE YENİ STATÜ"
Çalık, hukuki bir değişiklikle cemevlerine yeni bir statü kazandıracaklarını belirtti. Çalık, "Tek başına iş başına geldiğimiz andan itibaren ekonomik ve siyasi istikrar, terörü tamamen bitirmiş bir Türkiye; barışı, kardeşliği, hoşgörüyü koymuş bir Türkiye oluşturmak istiyoruz. Hazırlamış olduğumuz beyannamede tüm kesimlerin; dil, din, ırk, mezhep ayrımı gözetmeksizin herkes kendisini ötekileştirilmiş bir Türkiye’den yeni Türkiye içerisine koyması gerekir. Bu kapsamda beyannamemizin en önemli maddelerinden bir tanesi cem evlerine yönelik yapacağımız hukuksal değişiklik olacak. Hukuki bir değişiklikle inşallah cem evlerine yeni bir statü kazandıracağız" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Öznur Çalık, Esnafları Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 18 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öznur Çalık, Esnafları Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   03:52
  • Guneş
   05:38
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:26
  • Akşam
   19:23
  • Yatsı
   20:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı