« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özmekik'ten antrenörlere müjde

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, sözleşmeli antrenör olarak atanmak için gerekli hukuki ve sportif şartları taşıyan 64 kişinin isminin, atanmaları için Spor Genel Müdürlüğe bildirildiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Murat Özmekik, yaptığı açıklamada, ulusal bir gazetede Badminton Federasyonu'na yönelik “Vekili Bul Kadroyu kap” ve “Referansı vekil olanların işi oldu” yönünde haberlerin yer aldığını anımsattı.

Haberde kendisi tarafından antrenörlere “Vekil bulun işinizi halledin” içerikli mesaj atıldığının öne sürüldüğünü dile getiren Özmekik, şunları kaydetti:
“Antrenör arkadaşlarımızın heyecanlı bekleyişi öncesinde ben de şahsen arkadaşlara, 'Antrenör adayı olarak sizlerin, 64 kişinin isimlerini gerekli makamlara bizler sunduk. Değerli büyüklerimize derdinizi anlatın ve 64 kişinin ve diğer bütün kadro talebinde bulunan arkadaşların tamamının girmesi için milletvekillerimizden tavassut isteyin' şeklinde bir tavsiyem oldu. Badminton Federasyonu olarak biz 64 arkadaşımızın tamamını Spor Genel Müdürlüğüne bildirdik. Bu olay Maliye Bakanlığından daha fazla kadro alınarak bütün arkadaşların atanması için yapılmaya çalışılan bir girişimdi. Sözleşmeli antrenör olarak çalışabilecek şahısların isimleri spor federasyonları tarafından Genel Müdürlüğe bildirilmekte, Genel Müdürlük de Maliye Bakanlığından aldığı kararlar nispetinde spor federasyonlarına sözleşmeli antrenör kadrosu tahsis ederek atamalarını yapmaktadır. Federasyonumuzda antrenör olarak atanma talebinde bulunan badminton antrenörlerinden sözleşmeli antrenör olarak atanmak için gerekli olan hukuki ve sportif şartları taşıyan 64 kişinin ismi, atanmalarının temini için Genel Müdürlüğe bildirilmiştir. Gazeteye ve internet haberlerine konu olan haberde belirtilen mesajın amacı, bu 64 arkadaşımızın tamamının federasyonumuza Genel Müdürlüğümüz tarafından atanmalarını sağlamak için kadro sağlanmasına yöneliktir. Aksi halde birilerinin aracılığıyla atama yapmaya yönelik olsaydı 64 antrenörümüzün adı atanmaları için Genel Müdürlüğümüze federasyonumuz tarafından bildirilmez sadece mesela 25 kişinin adı bildirilir ve bunların atanması sağlanırdı.”

Özmekik, açıklamasında milletvekillerini zor duruma düşürmek gibi bir amaçlarının bulunmadığını kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz