« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özmekik'e uluslararası görev

Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Akdeniz Badminton Federasyonu (COMEBA) Başkanlığı'na seçildi...

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Akdeniz Badminton Federasyonu (COMEBA) Başkanlığı'na seçildi.

Türkiye Badminton Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Mersin Rolay Sebaste Otel'de yapılan COMEBA başkanlığı seçiminde, Fransa Badminton Federasyonu Başkanı Richard Remaud, delegelerin büyük çoğunluğunun Özmekik'i desteklediğini görünce adaylıktan çekildi. Seçime tek aday giren Özmekik başkanlığa seçilirken, başkan yardımcılıklarına Suriye Badminton Federasyonu Başkanı Khoulud Bitar ve Yunanistan Badminton Federasyonu Başkanı Victoria Hatzina, genel sekreterliğe John Attard getirildi.

COMEBA Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Kıbrıs Rum Kesimi Badminton Federasyonu Başkanı Andreas Kamarlingos, Türkiye Badminton Federasyonu Dış İlişkiler Kurulu Başkanı Haldun Aydın, saymanlığa da Fransa Badminton Federasyonu Başkanı Remaud seçildi.

Murat Özmekik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Balkan Badminton Federasyonu'ndaki başkan yardımcılığından sonra bu yeni görev ile ülkemi onurlandırdıysam ne mutlu bana. Bu görevler ülkemizi uluslararası alanda en üst noktada temsil etme anlamında önem arz etmektedir. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için gayret göstereceğim" ifadelerini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler