« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özlü: Tuncay'ın ilk tercihi yurt dışı

Fenerbahçe ile adı anılan Tuncay Şanlı'nın ilk tercihi yurt dışında futbol kariyerini sürdürmek...

Uğur DEMİRKIRDI, İstanbul DHA
SON GÜNCELLEME

Kiralık formülü ile Fenerbahçe'ye geleceği yönünde haberler çıkan milli futbolcunun ilk tercihinin Premier Lig, en kötü ihtimalle Almanya, İspanya Rusya gibi ülkeler olduğu ve Türkiye'ye dönmeye şimdilik sıcak bakmadığı belirtildi.

Bu konuda DHA'nın sorularını yanıtlayan menajer Hakan Özlü, "Daha önce de Tuncay'ın ifade ettiği gibi, ben de tekrar vurgulamak istiyorum ki, oyuncumuzun ilk tercihi yurt dışında kalmak. Bu iş de en kısa zamanda çözülecek. Tabii futbol camiasında herşey olabilir, zorla da güzellik olmaz. Bizim düşüncemiz bu, hedefimiz bu. Premier Lig olmazsa o zaman B planını devreye sokmak gerekecek. En kısa zamanında bu iş çözülecek...Ama biz demiyoruz ki illa da Premier lig. Almanya da olabilir, Rusya da..." şeklinde konuşarak, gelişmeleri net olarak açıklamış oldu.

YA FENERBAHÇE'YE YA LAZİO'YA...

Öte yandan Edu'nun sözleşmesini iptal ederek stoper mevkiine de futbolcu arayan ve bu konuda ilk tercih olarak Lugano'yu düşünen Fenerbahçe'de kritik bekleyiş başladı. Uruguaylı oyuncunun bu gece, en geç ise sabaha karşı kararını vereceği belirtildi.

DHA'ya yaptığı açıklamada "Şu an için kesin bir durum yok" diyen Fenerbahçeli bir yönetici Lugano olayının yarın sabaha kadar belli olacağını söyledi. Menajerinin "Lugano, Avrupa'da kalacak ve takımını çok yakında açıklayacağız" demesi üzerine Türkiye'deki gazete ve televizyonların hemen Fenerbahçe ile bağdaştırdığını belirten Sarı-Lacivertli yönetici, "Sanki Avrupa'da sadece Fenerbahçe varmış gibi davranılıyor. Uruguaylı stoperi başta Lazio olmak üzere başka takımlar da istiyor. Bekleyip göreceğiz" şeklinde konuştu...


Bunları da Beğenebilirsiniz