DÜZCE HABERLERİ

Özlü, “Devlet Hastanesi İnşaatı 1 Aralık’ta Tamamlanacak”

IHA
28.10.2015 - 14:14Son Güncelleme :

AK PARTİ DÜZCE MİLLETVEKİLİ FARUK ÖZLÜ DEVLET HASTANESİNİN 1 ARALIKTA AÇILACAĞINI SÖYLEDİ.

IHA

AK Parti Düzce Milletvekili Faruk Özlü, “Devlet Hastanemizin inşaatının tamamlanması ve hizmete girmesiyle birlikte Muncurlu Devlet Hastanesinin ‘Rehabilitasyon Merkezi’ olarak hizmete açılmasının uygun olacağını düşünüyorum. Bu merkez Türkiye’nin en önemli rehabilitasyon merkezlerinden biri olacak” dedi.
1 Kasım seçimlerine sayılı günler kala AK Parti Düzce Milletvekili ve 1’nci sıra Milletvekili adayı Dr. Faruk Özlü çalışma temposunu daha da artırdı. Özlü hemen her gün ilin dört bir yanında vatandaşlarla konuşuyor ve projelerinden bahsediyor.
“İNSANLARIN REHİN KALDIĞI GÜNLER 13 YIL ÖNCEYDİ”
Faruk Özlü son olarak sağlık alanında yapılan yatırımları anlatarak, “İnsanların parasızlık sebebiyle hastanelerde rehin kaldığı günler 13 yıl önceydi” ifadelerini kullandı.
“13 yıllık iktidarımız döneminde Türkiye’de sağlık alanında yapılan yenilikler reform niteliğindedir” diyen Özlü,“İnsanların parasızlık sebebiyle hastanelerde rehin kaldığı günler 13 yıl önceydi. Bizim dönemimizde her vatandaşımızı sağlık sigortası kapsamına aldık. Bütün sağlık hizmetlerinin Sağlık Bakanlığı’nca tek elden koordinasyonu sağladık. İnsanımızı hastane ve ilaç kuyruklarından kurtardık. Acil servis hastalarının tedavi giderlerini ücretsiz hale getirdik. Göreve geldiğimizde yüzde 39 olan halkımızın sağlık hizmetlerinden memnuniyet düzeyini yüzde 75’lere çıkardık” şeklinde konuştu.
“GELİŞMİŞ ÜLKELERİN 30 YILDA ULAŞTIĞI HEDEFLERE 10 YILDA ULAŞTIK”
Gelişmiş ülkelerin 30 yılda ulaştığı hedeflere 10 yılda ulaştıklarının altını çizen AK parti Düzce Milletvekili Özlü,“2002 yılında sağlık için 13,5 milyar TL harcarken bugün 76,6 milyar TL harcıyoruz. 2002 yılında sağlığın bütçe içindeki payı yüzde 12,5 iken bugün yüzde 17.Bizim dönemimizde sağlık harcamalarımızda yüzde 465 artış söz konusu.2002 yılında 2,2 milyar TL olan Sağlık Bakanlığı bütçesi 2015 yılında 20,3 Milyar TL`ye, Sağlık Bakanlığı’nın bütçe içindeki payı da yüzde 2 den yüzde 4,3 ye yükseldi” dedi.
“DÜZCE SAĞLIK ALANINDA 13 YILDA NEREDEN NEREYE GELDİ?”
Son 13 yılda Düzce’ye de 149,2 milyon TL sağlık yatırımı yapıldığını ifade eden Faruk Özlü, “Üniversitemiz bünyesinde 320 yataklı araştırma ve uygulama hastanesi inşa ettik. Kaynaşlı, Gölyaka, Gümüşova-Cumayeri ve Yığılca’ya Devlet Hastaneleri yaptık. Sağlık hizmetlerini vatandaşlarımızın ayağına getirdik” şeklinde konuştu.
Düzce’deki Sağlık Bakanlığı hastanelerinde 2002 yılında 1 Ultrason, 14 Hemodiyaliz Cihazı varken bugün 5 ultrason ve 35 Hemodiyaliz bulunduğunu söyleyen Özlü, “Aile Hekimliği sistemini getirdik. Bugün Türkiye’de yaklaşık 21.000, Düzce’de 100 aile hekimi görev yapıyor.Düzce’de 112 Acil istasyon sayısını 1’den 12’ye, 112 Acil ambulans sayısını 2’den 26’ya çıkardık (3 Kar Paletli Ambulans).2010 yılında ‘Evde Sağlık Hizmeti’ uygulamasını başlattık. 2010 yılından bugüne Düzce’de 5000 hastanın evde bakım ve rehabilitasyon hizmetinden yararlanmasını sağladık” ifadelerini kullandı.
“HASTANE İNŞAATI 1 ARALIK’TA TAMAMLANACAK”
“Düzce’de yüzde 40 olan sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranı yüzde 95’e ulaştı” diye konuşan AK Parti Düzce Milletvekili Faruk Özlü; “Düzce Devlet Hastanesi inşaatını 1 Aralık 2015’te tamamlıyoruz. Hastane inşaatının geçici kabul işlemlerine 1 Aralıkta başlanacak. Akçakoca’ya 75 yataklı, Çilimli’ye 10 yataklı bir Devlet hastanesi yapılacak” şeklinde konuştu.
“MUNCURLU, TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ REHABİLİTASYON MERKEZİ OLACAK”
Düzce’nin bölgeye de hizmet edebilecek bir Rehabilitasyon Merkezine ihtiyacı olduğunu ifade eden Özlü,“Bu ihtiyacı karşılamak maksadıyla Devlet Hastanemizin inşaatının tamamlanması ve hizmete girmesiyle birlikte Muncurlu Devlet Hastanesinin ‘Sağlık Bakanlığı Düzce Muncurlu Rehabilitasyon Merkezi olarak hizmete açılmasının uygun olacağını düşünüyorum. Bu merkez, kaliteli hizmet sunumu ve nitelikli personeli ile Batı Karadeniz Bölgesi’nin en iyi, Türkiye’nin en önemli rehabilitasyon merkezlerinden biri olacak” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Özlü, “Devlet Hastanesi İnşaatı 1 Aralık’ta Tamamlanacak” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 14 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özlü, “Devlet Hastanesi İnşaatı 1 Aralık’ta Tamamlanacak” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı