GeriFutbol Özlenen Eskişehirspor'u seyrettireceğiz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Özlenen Eskişehirspor'u seyrettireceğiz

Özlenen Eskişehirspor'u seyrettireceğiz

Eskişehirspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, sakatlanan oyuncularının takıma katılmasıyla ve gerekli transferlerin yapılmasıyla Turkcell Süper Lig'in ikinci yarısında özlenen Eskişehirspor'u seyrettireceklerini söyledi.

Çalımbay, Atatürk Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Diyarbakırspor maçının Eskişehirspor'un oynadığı en iyi maçlardan birisi olduğunu belirterek, maçta çok fazla pozisyona girdiklerini fakat bu pozisyonları değerlendiremediklerini kaydetti.
“Diyarbakırspor maçında şansızlık ve beceriksizlik nedeniyle gol pozisyonlarını değerlendiremedik” diyen Çalımbay, şöyle konuştu:
“Maçta Volkan'ı hasta olması nedeniyle mecburiyetten oyundan aldık. Taraftarın Burak'a olan tepkisini büyütmeye gerek yok. Taraftarımızın Burak'a destek çıkması gerekiyor. Burak'ın maçta çok hatası oldu. Kulübeye bakıyorum, değiştirecek oyuncum yok. Forvet oyuncusu sokacağım, baktım kimse yok. Vucko'yu forvete koymak zorunda kaldım. Vucko, yine bizi yanılttı. İstediğimizi veremedi. Taraftarımızla gurur duyuyorum. Onlara çok teşekkür ediyorum. Eskişehirspor'un başarısı isteyen taraftar çok haklı. Ancak, taraftar bizi desteklemeye devam etsin. Ligin ikinci yarısında taraftarımıza daha çok ihtiyacımız olacak.”

“LİGİN İKİNCİ YARISI ÇOK DAHA ZOR OLACAK”

Çalımbay, Turkcell Süper Lig'in ilk yarısında hiçbir takımın Eskişehirspor'a karşı ezici üstünlük kuramadığını belirterek, Eskişehirspor'un
her zaman galibiyet için oynadığını bildirdi.

Ligin ikinci yarısında herkesin bambaşka bir Eskişehirspor izleyeceğini anlatan Çalımbay, şöyle devam etti: “Eksik oyuncularımızın fazlalığı ligin ilk yarısında bizi çok sıkıntıya soktu. Sakat oyuncularımızın takıma katılmasıyla ve gerekli transferleri yaptığımızda ligin ikinci yarısında taraftarımıza özlediği Eskişehirspor'u seyrettireceğiz. Ligin ikinci yarısı çok daha zor olacak. Ziraat Türkiye Kupası'nda yapacağımız Antalyaspor maçı önemli ve kritik bir maç. Oradan en iyi sonuçla dönmeliyiz. Antalyaspor maçına elimizdeki mevcut kadroyla çıkacağız.
Ancak, kupadaki ikinci maçımız Fenerbahçe maçına kadromuza kattığımız yeni oyuncularla çıkacağız.”

“YOULA, HAKKINDA YÖNETİME RAPOR VERDİK”

Çalımbay, Eskişehirspor'un ligin ikinci yarısı için transferler yapacağını kaydederek, “Youla, hakkında yönetime bir rapor verdik. Oyuncu hakkındaki kararı yönetim verecek. Youla'nın Antalyaspor maçında oynayıp oynamayacağı kesin değil. Youla ve Nadareviç'i isteyen takım bulunmuyor. Çıkan haberler söylenti. Keşke isteyen olsa da versek. Onları veririz başka adamlar alırız. Şu anda transfer çalışmalarımız sürüyor. Batuhan transferi bu hafta yüzde 99 netlik kazanacak. Yurt dışında da izlediğimiz oyuncular var. Kadromuzu 25-26 futbolcuya çıkartacağız. Bir forvet, bir orta saha ve bir de sol tarafa kesin transfer istiyorum. Genç futbolcularımızı da oynayabilecekleri takımlara vereceğiz” diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle