"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Özlemişiz!

WASHINGTON Büyükelçimiz Nabi Şensoy’un istifası, uzun zamandır görmediğimiz demokratik bir tepkiyi bize hatırlattı.

Türkiye bu günleri, toplumun bin yıllara dayanan devlet deneyimi ve sağduyusuyla mutlaka aşacaktır! Fakat, siyasetin gaflet, dalalet ve hıyanete varan bunca ayıbına rağmen, oturdukları koltuğun geçici konforuna aldanarak ‘ben artık sizinle çalışamam’ diyerek istifa etmek erdemini gösteremeyenler de, emir aldıkları demokrasi, hukuk, devlet ciddiyeti, ulusal duygular ve çıkarlar gibi kavramlara yabancı olanlarla birlikte tarihin sanık sandalyesinden hiç bir zaman kalkamayacaklardır.
O nedenle Washington Büyükelçisi Sayın Nabi Şensoy’u kutluyor ve özlediğimiz ilkeli, onurlu devlet adamı duruşunu bize hatırlattığı için teşekkür ediyoruz! Reşit ÇAĞIN

Trafikte tehlikeyi yazıyoruz,ama dikkate alınmıyor


KONUYU daha önce de yazmıştım ve bu köşede de yayımlanmıştı. Ancak ne yazık ki değerli yetkililerimizin okurların yazdıkları ile ilgilenmeme gibi bir adetleri olduğundan, kendimi bir kez daha dile getirmek zorunda hissediyorum.
Kolej semtinde, adı Aksu Caddesi olan ve Yenişehir Pazarı ile Kolej kavşağı arasında uzanan ve de ana arterlerden biri olan 3 şeritli cadde, park yasağının bulunmasına rağmen en sağ şeridi işgal eden araçlar yüzünden 2 şeride düşmekte ve sırf bu yüzden trafik kilitlenmektedir. Ne yazık ki her gün akşam üstü o caddeden geçtiğim halde, hiç bir zaman bu araçlara ceza yazıldığına şahit olmadım! Oysa hemen yanıbaşında kaç katlı otopark bulunmakta ve bu araç sahiplerinin herhangi bir mazeretleri yoktur.
İşgalcı araçlara ceza kesilmesini ve bu yolla trafik tıkanıklığının ortadan kaldırılmasını yetkililerden rica ediyorum.
Mehmet AK

Asfalt katılım payı

ÇANKAYA Karyağdı Sokağı sakiniyim. Bu günlerde belediyenin gönderdiği 2003 yılına ait ‘Deli Dumrul’ asfalt katılım payı olarak bana 150 TL düşmüş.
Biz her yıl emlak vergimizi ödüyoruz. Bu gibi işler belediyelerin zaten yapması gereken işler değil mi?
Akılları estikçe mevcut ve düzgün kaldırımları, iş makinaları ile söküyorlar sonra yeniden kaplayıp faturasını bizlere yüklüyorlar. İtiraz da ademiyorsunuz.
Bunlar nasıl sosyal demokrat?
O.BÜYÜKYAZICI

Bir Seymen’in konferansı


MİLLİ Mücadele’nin başlangıcının ve büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya Gelişinin 90. Yılı Kutlama Etkinlikleri kapsamında Ankaralı ‘Hürriyet şehidi’ efsane Seymenbaşı Halil Efe’nin torunu, Ankaralı hemşehrimiz gazeteci yazar Orhan Karaveli ile gerçekleştireceğimiz ‘Bir Ankara’lı Gözüyle Atatürk ve Devrimleri’ konulu söyleşiye tüm Ankaralı hemşehrilerimizi bekliyoruz.
Atatürk 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlayan kutsal Anadolu yolculuğunu 27.12.1919’da Ankara’ya gelerek tamamladı. Bu yolculuk aynı zamanda Milli Mücadele Projesinin hazırlıklarının yapıldığı bir süreçti... Ve proje Anadolu’nun ortasında Ankara’da uygulamaya konuldu... Bu yıl Milli Mücadelenin başlangıcının ve büyük önderin gerçekleştirdiği ‘Kutsal Anadolu Yolculuğu’nun 90. Yılını kutlamaktayız.
Bugün 18.00’de Abidinpaşa Köşkü, Ertuğru Gazi Mahallesi, Münzeviler Caddesi, No:6’daki söyleşiyi gerçekleştirecek olan Karaveli’nin, “Bir Ankara Ailesinin Öyküsü”, “Kişiler ve Köşeler”, “Tanıdığım Nazım Hikmet”, “Görgü Tanığı”, “46-99 Şiirleri”, “Sakallı Celal”, “Tevfik Fikret ve Haluk Gerçeği”, “Ziya Gökalp’i Doğru Tanımak” ve son günlerin popüler kitabı “Ali Kemal” gibi çok sayıda kitabı bulunuyor.
Dr. Metin ÖZASLAN-Ankara Kulübü Derneği Başkanı

KISA...KISA...

ODTÜ Mezunları Derneği Enerji Komisyonu’nun düzenledği “Ermenek Barajı ve HES” konulu panel bugün 13.30’da ODTÜ Mezunları Derneği, Vişnelik Salonu’nda.

GÜNÜN SÖZÜ

“Elma ithal, muz ithal, peynir ithal, tereyağı ithal. Hatta kuru üzüm ve erik bile ithal. Lüks marketlerde ithal sütler satılıyor. Fransız malı maden sodasından geçilmiyor. Çikolatalar yabancı. Yemekleri, hamburgerleri yapanlar yabancı. Meyve suları yabancı. Bisküviler, çikolatalar Avrupa’dan. Okula götürmesi için çocuğunuza verecek yerli malı bulmak mümkün değil. Yerli malı kalmadı, haftası duruyor”
(BES Genel Başkanı Gürkan Avcı)

X