Gündem Haberleri

  Özkök'ten çocuklara 'Hayal Kurun'

  Hürriyet Haber
  17.05.2011 - 17:43 | Son Güncelleme:

  Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve VISA Europe işbirliğinde, TEGV’in Türkiye’nin 11 ilinde bulunan Eğitim Parklarında düzenlenen ’11 il, 11 Meslek’ etkinliği kapsamında Şanlıurfa’ya gelen Hürriyet Gazetesi Yazarı Ertuğrul Özkök, Sevgi-Erdoğan Gönül Eğitim Parkı’nda 6,7 ve 8. sınıfa giden TEGV’li çocuklarla buluştu.

  HÜRRİYET Gazetesi Yazarı Ertuğrul Özkök, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) tarafından düzenlenen ’11 il, 11 Meslek’ etkinliği kapsamında Şanlıurfa’ya geldi.

   Yenice Mahallesi’ndeki eğitim parkında, TEGV’in ’Kariyer Yolculuğuma Başlıyorum’ eğitim programına katılan çocuklara gazetecilik mesleği hakkında bilgi veren Ertuğrul Özkök, kgazeteciliğe başlayış serüvenini anlattı. Özkök, küçük çocuklardan bol bol okumaları ve geleceğe ilişkin hayal kurmaları çağrısında bulunarak, şöyle konuştu:

  "Hepinizin çok yakından tanıdığı Sezen Aksu, futbolcu Arda, Hakan Şükür, şovmen Beyaz gibi isimler bir zamanlar sizin gibi çocuktu ve bu sıralarda oturuyordu. Büyüdü ve şimdi hepsi kendi alanlarında başarılı ve hepinizin tanıdığı isimler oldu. Sizler de gelecekte bu isimler gibi kendi alanlarında başarılı olabilirsiniz. Bunun için geleceğe ilişkin hayal kurun. Ne olmak istediğinize karar verin ve bu doğrultuda bol bol hayal kurun. Emin olun ki; o zaman hayal kurduğunuz noktaya ulaşmak için daha çok çabalarsınız."

  Sınıfta bulunan 150 civarındaki çocuğa gelecekte ne olmak istediklerine dair yönelttiği sorulara yanıtlar alan Özkök, "Gözlerinizdeki heyecan beni çok mutlu etti. İnanıyorum ki; şu an bulunduğumuz bu sınıftaki çocukların en az 15’i gelecekte Türkiye’nin tanıdığı kendi alanlarında başarılı insanlar olacak" dedi.

  Ertuğrul Özkök daha sonra sınıftaki çocuklar ile fotoğraf çektirip, "Bu fotoğraf karesini eğitim parkına asalım. 20 yıl sonra toplanıp hep birlikte bakalım. O zaman göreceğiz, bugün dediğimiz gibi içinizdeki en az 20 arkadaş başarıları ile Türkiye’de tanınıyor olacak" diye konuştu.

  Konuşmasının ardından Özkök, sorularını yanıtladığı öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirip, eğitim parkını inceledi.

  Söyleşinin ardından Özkök, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ve Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile bir araya gelip, sohbet etti. Vali Okutan ve Başkan Fakıbaba’dan kente ilişkin bilgiler alan Özkök, Şanlıurfa’nın hızlı gelişiminin dikkat çekici olduğunu vurguladı. Özkök daha sonra kentin simgesi olan Balıklıgöl ve çarşıları gezdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı