Gündem Haberleri

  Özkök'ten Baykal'a veda ziyareti

  ANKA
  23.08.2006 - 15:54 | Son Güncelleme:

  30 Ağustos'ta emekliye ayrılacak olan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a veda ziyaretinde bulundu.

  30 Ağustos'ta emekliye ayrılacak olan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, CHP Genel Merkezi'ni ziyaret ederek, Genel Başkan Baykal'a veda etti. Orgeneral Özkök’ün veda ziyaretinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Baykal, Türkiye'de önemli iç ve dış gelişmelerin yaşandığı ortamda Özkök'ün çok saygın ve başarılı bir sınav verdiğini belirterek, "Sayın Özkök, başarıyla, şerefle, parlak bir meslek yaşamını Genelkurmay Başkanlığında toplumun her kesiminin saygısını kazanan bir uygulama ile noktalamıştır" dedi. Baykal, Özkök'ün bu güç dönemde barış, istikrar, demokrasi içinde sistemin işletilmesine katkılarının yanı sıra silahlı kuvvetlerin kendi iç mekanizmalarının sağlıklı bir şekilde işlemesini gerçekleştirerek, bu son dönemde bir tıkanıklık, sıkıntı oluşturmadan yeni kadronun iş başına gelmesini sağlamış olmasının da büyük önem taşıdığına vurgu yaptı.

  Baykal, Cumhurbaşkanı Sezer'in öncülüğünde Özkök ile tam bir işbirliği içinde son 30 Ağustos Türk Silahlı Kuvvetler yönetim kadrosu oluşumunun, silahlı kuvvetlerin gelenekleri ve kuralları çerçevesinde gerçekleşmesinin sağlandığını vurguladı. Baykal, Özkök ile Türkiye'nin karşı karşıya bulunduğu önemli güvenlik sorunları ve bölgede şekillenmekte olan yeni oluşumlar, bunların Türkiye'ye muhtemel yansımaları konularında çok önemli ve yararlı bir değerlendirme yaptıklarını söyledi.

  ÖZKÖK'E ALTIN YALDIZLI KASE

  Edinilen bilgiye göre Baykal, Orgeneral Özkök'e Paşabahçe'den altın yaldızlı kase hediye etti. Orgeneral Özkök, CHP'nin yeni genel merkez binasını beğenirken, "Görüyorum ki hem CHP'ye, hem de Türk siyasi hayatına yakışan bir genel merkez binasına sahip olmuşsunuz, hayırlı olsun" dedi. Görüşmede Özkök, emekli olmasının ardından Urla'ya yerleşeceğini, panel, konferans gibi davetler alması durumunda buralara da katılmayı düşündüğünü Baykal'a aktardı. Orgeneral Özkök, 28 Ağustos'taki devir teslim töreninde yapacağı konuşmada ise terörün uluslararası boyutu ile başta Ortadoğu olmak üzere çeşitli bölgelerdeki çatışma alanlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulanacağını ve Türkiye'nin izlemesini gerektiğini düşündüğü yol hakkında da değerlendirmelerde bulunacağını Baykal'a aktardı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı