Gündem Haberleri

  Özkök: Meclis’in itibarını artırdınız

  Hürriyet Haber
  25.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eemeklişe ayrılacak olan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök dün TBMM Başkanı Bülent Arınç ile Başbakan Tayyip Erdoğan’a veda ziyaretinde bulundu.

  Erdoğan, Özkök’ü dün Başbakanlık’ta kabul etti. Yarım saat süren görüşmenin ardından Erdoğan, Özkök’ü kapıya kadar uğurladı. Erdoğan, Özkök’ün, makam otomobiline binerken kendisini selamlamasına, elini kalbinin üzerine koyarak karşılık verdi. Erdoğan Özkök’e, İznik çinisi ayaklı büyük boy kase hediye etti.

  Özkök, Arınç’ı da dün makamında ziyaret etti. Arınç, yaklaşık yarım saat süren ziyaret sırasında, Özkök’e, çok başarılı bir çalışma dönemi geçirdiğini söyledi. Özkök’ü tebrik eden Arınç, "Türkiye’nin geçirdiği zor ve kritik zamanlarda Genelkurmay Başkanı olarak büyük bir sorumluluk ve sağduyu ile bu dönemlerde ülkeye çok faydalı hizmetlerde bulundunuz" dedi. TSK’nın taleplerinin karşılanması konusunda Meclis’in büyük desteğini gördüklerini bildiren Özkök, "Sizin başkanlığınız döneminde Meclis’in saygınlığının, itibarının artması, siyaset kurumunun saygınlığının artması anlamına geldiğinden çok önemsiyorum. Sizi tebrik ediyorum" diye konuştu. Arınç ziyaret sonrası Orgeneral Özkök’ü aracına kadar uğurladı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı