« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özkıyıcı: Tesadüf değil

Bursaspor Kulübü 2. Başkanı Haluk Özkıyıcı, puan cetvelinde bulundukları yerin tesadüf olmadığını belirterek, "Bu, teknik kadromuzun, futbolcularımızın kalitesinin göstergesi" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Özkıyıcı yaptığı açıklamada, yönetim kurulu olarak sezon öncesi geçen senekinden daha iyi bir başarıyı yakalama hedefiyle yola çıktıklarını söyledi.

Belirledikleri hedef doğrultunda hareket ettiklerini, geride kalan 14 haftada bunu gerçekleştirdiklerini vurgulayan Özkıyıcı, "Puan cetvelinde bulunduğumuz yer kesinlikle tesadüf değil. Bu, teknik kadromuzun, futbolcularımızın kalitesinin göstergesi" diye konuştu.

Özkıyıcı, 6 Aralık Pazar günü deplasmanda Kayserispor ile çok önemli bir maç yapacaklarını, hedeflerinin bu karşılaşmadan kesinlikle 3 puanla ayrılmak olduğunu söyledi.

Kayserispor maçından galibiyetle ayrılmaları halinde hedeflerin daha da büyüyeceğine işaret eden Özkıyıcı, şöyle konuştu: "Futbol 3 ihtimalli bir oyun. Ancak biz bu maçı kazanmak istiyoruz. Kazandığımız takdirde Ankaraspor maçından alacağımız 3 puan var. Son olarak deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşacağız. Yani kalan 3 haftada 2 maç oynayacağız. Önümüzde çok önemli iki 90 dakika var. Bu iki 90 dakikayı istediğimiz gibi tamamlarsak farklı bir noktada olacağız. Yani devre arasında çok mutlu bir yerde olabiliriz. Ancak önemli olan bulunduğumuz yeri korumak ve sürekliliği sağlamak. Ligin ikinci yarısında da aynı performansı sürdürmemiz gerekiyor."

Özkıyıcı, Galatasaray galibiyetinin ardından spor kamuoyunda Bursaspor'un da şampiyonlukta iddialı konuma geldiği yönünde yorumların yapıldığını ifade etti.

Şampiyonluk için ciddi desteğe ihtiyaç olduğuna dikkati çeken Özkıyıcı, şöyle devam etti: "Şu an ligde 'büyük takım' diye adlandırılan takımlardan bir farkımızın olmadığı ortadadır. Tek farkımız onlara oranla yüzde 20-25'lik bir bütçeyle biz bu işi başarmaya çalışıyoruz. Biz kulübümüzün daha iyi imkanlarda yönetilmesi için yönetim kurulu olarak yoğun bir çalışma içindeyiz. Kalıcı gelirler yaratmak için çabalıyoruz. Ancak bunlar sadece yönetim kurulunun çabalarıyla kısa vadede yapılacak şeyler değil. Futbol parayla oynanıyor. Herkes Bursaspor'un gelirlerini konuşuyor ama giderlerini kimse konuşmuyor. Bunlarla nasıl mücadele ettiğimizi biz biliyoruz. Ekonomik anlamda gereken desteği alırsak 46 yıldır beklenen başarıyı yakalayabiliriz. Sürekli ağlayan, oflayan, puflayan bir yönetim olmak istemiyoruz. Ama gerçekler ortada. Fenerbahçe'nin iki futbolcusu ekonomik anlamda bizim ilk 11'imizi iki kez satın alacak değerde. Güiza ve Roberto Carlos'un değeri bizim bütçemizden fazla. Böyle bir ortamda yarışıyorsunuz. Ama dediğim gibi tüm kent birlik beraberlik içinde olursak, el birliği ile takımımıza gereken desteği sağlarsak büyük başarıları yakalamamamız için hiçbir neden kalmıyor."

SERCAN VE VOLKAN

Özkıyıcı, takımın genç oyuncuları Sercan Yıldırım ve Volkan Şen ile ilgili medyada sürekli transfer haberlerinin yer aldığını, ancak bunların hiçbirinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Özellikle takımın başarılı olduğu dönemde bu tür transfer haberlerinin futbolcuları olumsuz etkilediğini vurgulayan Özkıyıcı, şunları kaydetti: "Sercan ve Volkan için kimseyle anlaşmadık. Tamamıyla uydurma haberler. Bu işler transfer döneminde konuşulur. Sayın başkanımız İbrahim Yazıcı, 'Değerini bulursa ceketimi bile satarım' demişti. Bu yönde Bursaspor'a ve futbolcularımıza bir şeyler katacak teklifler gelirse yönetim kurulu olarak konuyu oturur konuşuruz. Ancak bunu konuşma zamanı şimdi değil. Bu tür haberlerle oyuncularımızın kafasını karıştırmaya çalışıyorlar."


Bunları da Beğenebilirsiniz