« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özkan Mutlugil TVF Başkan adayı oldu

Türkiye Voleybol Federasyonu'nda, 2 Ekim Salı günü yapılacak olağan genel kurul öncesinde, yönetim kurulu üyelerinden Özkan Mutlugil, başkan adaylığını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Özkan Mutlugil, yaptığı yazılı açıklamada, TVF Yönetim Kurulu Üyeliğini 2008 yılından beri sürdürdüğünü belirtti.

Mutlugil, “Federasyonun paydaşları arasında yer alan kulüpler, sporcular, spor elemanları, okullar, spor basını ile diğer kişi ve kurumlarla işbirliği içinde, voleybolun ülke genelinde sevilmesini, yaygınlaşmasını sağlamak ve ülkemizi uluslararası voleybol faaliyetlerinde en üst düzeyde temsil etme görevlerini büyük bir onurla yerine getirdim” ifadesini kullandı.

“Federasyon kulüplerin değil, kulüpler federasyonun varlık nedenidir” diyen başkan adayı Mutlugil, “Bu temel gerçeği unutmadan, federasyonda kulüplere, sporculara ve tüm paydaşlara hizmet için var olma, temel görevin, sporun, kulüplerin ve sporcuların güçlenmesini, gelişmesini ve başarılarının artmasını destekleme bilincinin hakim kılınmasına ihtiyaç vardır” değerlendirmesinde bulundu. Özkan Mutlugil, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Kişisel vizyonum arasında da yer alan demokratik tutumun, yaşamın her alanında tesis edilmesi, toplumların olduğu kadar camiaların gelişmesi için de çok önemli bir unsurdur. Demokratik tutumun temel taşları ise organizasyona en alttan, en üste kadar bağlı bireylerin katılımı ve organizasyonun her parçasının birbirleri ile olan paylaşımcılığıdır. Bu tutum şeffaf, adil bir yönetimi ortaya çıkarır. Voleybol camiası özelinde de söz konusu demokratik tutumun sergilenmesi, Türk voleybolunun gelişimi ve her parçasıyla geleceğe taşınması açısından çok önemlidir. Özellikle erki elinde tutan yönetimin, kendisine bağlı olan ve voleybolun bütününü oluşturan parçaların her birine eşit mesafede olması, empati kurması ve organizasyona sağduyulu bir yaklaşım sergilemesi elzemdir.”

Anlayışını benimseyen kulüplerin, delegelerin ve spor elemanlarının talebi ile aday olduğunu hatırlatan Mutlugil, “Bu vizyondan hareketle federasyonda yönetim anlayışının değişim ihtiyacını karşılamak, öncelikle voleybolu ön planda tutan, dayanışma, sevgi ve saygı temeli üzerine oturmuş demokratik bir yönetim anlayışının tesis edilmesine vesile olmak adına, 2012-2016 dönemi için Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanlığı'na adaylığımı açıklıyorum” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz