Özince: Türkiye hak ettiği yere gelemedi

Hürriyet Haber
08.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

TÜRKİYE Bankalar Birliği Başkanı Ersin Özince, Türkiye'nin geldiği noktanın, hak ettiğinin çok gerisinde olduğunu düşündüğünü söyledi.

Özince, Türkiye'nin yönünün yeniden geleceğe doğru döndüğünü, bilgi birikimi, beceriler, yaratıcılık ve sermayeyi daha etkin kullanmanın zamanının geldiğini kaydetti.

Türkiye'nin bölgesinde bir güç olduğunun farkına varması gerektiğini bildiren Özince, ‘‘Bunun için de ekonomik güç olmalıyız. Son dönemlerde bugüne kadar kaçırdığımız fırsatların neden olduğu kayıpların yarattığı üzüntüyü bile telafi edecek düzeyde heyecan duyuyorum ve Türkiye'nin geldiği noktanın, hak ettiğimiz yerin gerisinde olduğunu düşünenlerdenim’’ dedi.

PROGRAM DOĞRU

Hükümetin uygulamaya koyduğu ve enflasyonun düşürülmesini amaçlayan programın, hedefleri ve araçlarıyla doğru bir program olduğunu vurgulayan Özince, şöyle devam etti:

‘‘Hedefleri ve araçlarıyla doğru bir programdır. Hedeflerin açıklıkla belirtilmesi, enflasyonun düşürülmesinin kamu kesiminde mali disiplinin sağlanmasına, bunun için de yapısal sorunların çözümünün gerekli görülmesi, programın iç tutarlılığını ortaya koymaktadır.’’

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı