« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Özilhan:Beşok'un transferi yasadışı

Efes Pilsen Spor Kulübü Başkanı Tuncay Özilhan, milli basketbolcu Hüseyin Beşok'un İsrail'in Maccabi Tel Aviv takımına transferinin yasadışı olduğunu ileri sürerek, her türlü yasal yola başvuracaklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Özilhan, yaptığı yazılı açıklamada, Hüseyin ile 2003 yılına kadar özel sözleşmelerinin bulunduğunu belirterek, "Basketbol Federasyonu'nda tasdik edilen sözleşmenin özel şartlar bölümünde Hüseyin'in 2003 yılı sonuna kadar NBA dışında hiçbir kulübe gidemeyeceği, aksi halde 6 milyon ABD Doları ceza ödeyeceği hükme bağlanmıştır" dedi.

"AYRICALIK İSTEDİ"
Hüseyin'in arkadaşlarının yaptığı fedakarlığa katılmadığını kaydeden Özilhan, "Hüseyin ısrarla ülkenin içinde bulunduğu krizin kendisini ilgilendirmediğini öne sürerek kendisine ayrıcalık yapılmasını talep etmiştir. Bu oyuncu, Efes Pilsen'e yıllık maliyeti yaklaşık 1 trilyon 500 milyon olan 10 aylık sezon boyunca ayda net 90 milyar liralık telifi reddetmiştir.

"FEDERASYON ÇİFTE STANDART UYGULADI"
Yürürlükteki yasalara, yönetmeliklere ve Basketbol Federasyonu'nun bugüne kadarki uygulamalarına bakıldığında Hüseyin'e temiz kağıdı (Letter of clearence) verilmemesi gerekiyordu. Daha önce Namuoski ve İbrahim'in transferlerinde tam tersi kararlar veren federasyon, bu olayda çifte standart uygulayarak, yasa ve yönetmeliklere aykırı davranmıştır.

İLGİLİ TARAFLARA DAVA
Gerek federasyon sözleşmesindeki özel hükümler ve gerekse özel sözleşmenin varlığı dikkate alınmadan Hüseyin'in İsrail'e transferi ile sonuçlanan bu yasadışı uygulama nedeniyle ilgili tüm taraflara karşı yasal yollara başvurmamız ve gördüğümüz zararın telafisini istememiz kaçınılmaz olmaktadır. Bu konuyu sonuna kadar takip edip, sonuçlandırmakta kararlıyız." dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz